Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok finom sóska főzelék...

Írnátok finom sóska főzelék receptet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Pici olajon megdinszteled majd öntessz hozzá kis vizet majd apró kockára vágott krumplit raksz bele(rántást helyettesítve), pici tengeri só. Ha pici babának adod akkor jó összeturmixolod.(Ezt 6-7 hónapos kórtol adhatod a picinek)
2009. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grófházy ***** válasza:
88%

Hát nem tudom,hogy a te ízvilágod-e,de itthon csak akkor eszik meg,ha én főzöm.:)

Én minden levélből kivágom a középső nagyeret,mert ettől keserű lesz ha bennhagyod.

megmosom,kézzel megvágom(gusztustalan a darált).

Étolajban lisztet aranybarnára "pirítok" (azt hiszem ezt rántásnak hívják :))

megvárom,míg kihül.beleteszem a megvágott sóskát,felöntöm kicsit több vízzel,mint ami ellepi,sózom.

(ne ijedj meg,csomókban fog úszni a liszt,amíg fel enm melegszik )

Összefőzöm kb 15-20 perc. Attól függően,hogy mennyit csinálsz a többi részt tejjel öntöd fel.a végén behabarod.

Én így szeretem.Sokkal lágyabb,krémesebb.

én ugyanígy csinálom a mangold főzeléket is. Ha nem árulod el a családnak,hogy nem sóskát esznek,nem veszik észre.

Bár abban sűrűbb habarás kell.

Remélem ízleni fog


Niki

2009. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grófházy ***** válasza:

megint Niki vagyok.

Azt nem figyeltem,hogy babának lesz.

Ez olyan "felnőtt" sóska :)

Nem kellett még babának főznöm.

Bár anya azt mondta,hogy egy kis cukrot kell tenni mindenbe,mert az anyatej is édes,és így szivesebben megeszik a babák

2009. ápr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen babának lesz, így a tej kilőve, de azért köszönöm. Én szeretem speciel, remélem a fiam is kedvelni fogja.
2009. ápr. 23. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!