Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos és idősebb baba...

9 hónapos és idősebb baba mellett hogyan lehet másat is csinálni, semmint egész nap gyermeket felügyelni?

Figyelt kérdés
ha magára hagyod, nem szedi szét és teszi tönkre a lakást? Hogy lehet mindent úgy elrakni egy 2 szobás lakásban, hogy semmiben ne tegyen kárt?
2011. szept. 14. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Könyvespolcról, dvd-állványról mindent felraktunk, hogy ne érje el. KOnnektorok bedugva, kábelek eldugva.

Konyhában a kések felrakva, alul csak edények.

Fürdőszobából kiiktatva a domestos és társai, mind a magasban vannak.


De nálunk most nem a pakolás a gáz, hanem hogy felmászik a kanapéra, viszont lejönni még nem tud :S

10 hónapos (2.baba, úgyhogy sokat nem kellett pakolni, mert kicsi a korkülönbség)

A mászás -őrülete miatt most viszem magammal a konyhába, a vécére, vagy ahol éppen vagyok, félek, nehogy leboruljon fejjel előre a kanapéról.

2011. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

úgy kell mást csinálni, hogy felügyeled a gyerkőcöt. nem szabad magára hagyni. vidd magaddal és találj ki neki ott játékot.

pl. ha főzöl menjen veled a konyhába és a műanyag edényeket pakolássza, fakanalakat, adj neki a nyers zöldségből, játszhat azzal is.

ha a nappalit takarítod legyen ott veled, adj a kezébe portörlőt, vidd oda a kedvenc játékát, stb...

2011. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az enyém a ruhákat szokta a szekrényből széthajigálni, vagy az edényeket szedi ki a konyhaszekrényből, de ezeket is el lehetne kerülni, ha tennék ajtózárat fel. Konnektor, dugó nincs előtte, elektronikai cuccok, könyvek, TV a szekrény tetején. NEm ér el semmit. 19 hónapos. Magára is tudom hagyni elég sokat (10-20 perc két ránézés között, kb, 1 órát is eljátszik magában, ha néha ránézek), ha az udvaron vagy az emeleten vagyok.
2011. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

A nagyobbik fiam lassan két éves lesz.Ő teljesen önálló,tehát ha ő fölébred,de nekem nem szól akkor el van magában.Vagy ott van mellettem vagy az öcsit nézi és beszél neki vagy a szobában játszik,tvzik.Régebben sokkal jobban féltettem de már látom rajta milyen okos és tényleg nem csinál semmit.

A kisebbik fiam 8 hós.Amíg takarítok vagy főzök általában velem vannak a konyhában.Vagy beleteszem a járókába,kompba.Amerre megyek arra viszem magammal.Ha a szobában vagyunk ott a kishintája,kiságya vagy leteszem a szőnyegre és játszanak együtt.

De ha pl. ki kell szaladnom wc-re vagy bárhová akkor beteszem az ágyába inkább nehogy valami bajt csináljanak ill. a bátyus nagyon szereti "gyepálni". Van amikor rá akarna ülni és mondja hogy gyiá.Na ezektől félek és inkább tőle "távolra" teszem még elintézem a dolgom.P

Ja és már minden olyan tárgyat már elpakoltunk még a "nagy fiú" korában.

Amúgy ha alszanak olyankor is lehet haladni a melóval vagy ha apa otthon van és figyel rájuk.

2011. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 9-10 hónapos pont egy ilyen korszak, ne bukj ki! Pár hónap és jobb lesz, és ha 1-2x kipakolhatja a ruhákat a szekrényből, akkor többet nem akarja majd. Egy éves kora körül meg simán leül majd játszani is egyedül, lesunek perceid, amiket ügyesen beoszthatsz. de mondom, szerintem ez az egy-két hónap, amíg nagyon mászik és fölfedez, ez tényelg durva, de jobb lesz!!!!
2011. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor nem bírtam felügyelni: járóka.

23 hónap korkülönbség, pici lakás, minden a földön, elpakolni nem volt hova. Megtanulták mit szabad és mit nem.

Már 2 és 4 évesek. Túléltük. :o)

A pici 15 hónapos korában tettük el a járókát. Ő szerette, ott nem piszkálta a nagy, az tuti. :o)

2011. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!