Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos fiam a fülét piszkál...

6 hónapos fiam a fülét piszkálja állandóan, lehet a fogzástól?

Figyelt kérdés
Amikor álmos, akkor is ezt csinálja, de most sokkal intenzívebben dörzsöli. Doki múlt héten látta, nem váladékozik, nincs begyulladva. Olvastam valahol, hogy a fogzásnak lehet ez is egy tünete, Ti tapasztaltatok ilyet?
2011. szept. 16. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Minden gyerek piszkálja dörzsöli a fülét.

Te is csak te tudod kontrolálni a kezedet és így nem kapoarod ki.

Fogzásra mindent ráfognak és még a kutatók sem tudják a fogzás milyen változásokat idét elö. Az én babám nem említette hogy azért piszkálja a fülét mert fogzik.


Sóval ezzel azt akarom mondani, hogy semmi de semmi sem biztos hogy a fogzás miatt van vagy nem miatta.

Egyszerüen bébi és azért piszkálja, állandóan.


Csak annyit hogy lányom 11 hósan növesztette az elsö fogát. Közben mindent csinált mint más baba. Voltak hisztis napok, éjszakák, rágott mindent, nyáladzott, és a fülét is véresre karmolta, még is 11 hósan jött elö semmi jel nélkül. egyszer csak ott volt.

2011. szept. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár én felnőtt vagyok, de iszonyatosan sokat szenvedek gégészeti betegségekkel. Januártól - decemberig folyamatosan torkom fáj, mandulám gyulladt, homlok- arcüreg gyulladásom van, fülem fáj, nyirokcsomóim vannak begyulladva. Mindegy mi az alap baj a fülem az biztos fáj, érzékeny mellé. Ha fogam fáj akkor is. Most utoljára mandula aftával kezeltek. Kérdeztem a gégészemtől, hogy az normális, hogy fáj mellé a fülem? Erre ő azt válaszolta, hogy amellett, hogy a füleim extra érzékenyek szerepet játszik az is, hogy az idegek zöme összeköttetésben van a füllel. Ezért van az, hogy a fejemen mindegy mi az alap fájdalom, a fülfájdalom jelentkezik mellé.
2011. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak tökéletesen igaza van, minden baba piszkálja a fülét. van amelyik jobban...

Az én lányom is előszeretettel vakarja, csipkedi, húzogatja :-)

Ha álmos, fáradt még jobban :-)

2011. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

6 hós a fiam, úgy 4 hónapos korától piszkálja, főleg elalvás előtt. Fogzik ugyan, de már rájöttem, kis izgága, mindent látni-tudni-érezni akaró fiúcska, és valamit fognia kell elalváshoz, és az a legkézenfekvőbb. :D Én szoktam a kezébe adni rongyit, mert álmában is csinálná.

Az első válaszolóval nagyon egyet értek, én is úgy érzem, mindent rákennek a fogzásra. Túl sok mindent. De ne aggódj, ha látta doki, és nincs baja, akkor semmi gond.

2011. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam, hogy más baba is csinálja! Igen, ő is rongyozós, biztos ezért jön be a füle! :)
2011. szept. 16. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!