Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszeretném vezetni lányomnak...

Beszeretném vezetni lányomnak a tejet.13hós múlt. Még tápszert kap reggel este, ahhoz szeretném keverni először. Melyik a jobb az 1,5 vagy az 2,8as? Melyikkel kezdjem?

Figyelt kérdés
Azok véleménye érdekelne akik gyereke iszik tejet. Aki még nem ad ennyi idősen én azt is megértem,de én ADNI szeretnék neki.
2011. szept. 16. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én másfelessel kezdtem. Így láthatod, hogy érzékeny-e a tejre. Pár napig azt adod neki, ha nincs semmi baja, mehet a 2,8-as. Ha az is megy, akkor mehet a házitej is akár.
2011. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éves kortól adtam nekik. Először a tápszerből leöntöttem fél decit, és pótoltam tejjel. Ezt a mennyiséget kb két hét alatt megemeltem úgy, hogy a tápszert elhagytuk. Nem lettek tejérzékenyek, és imádják a tejet. Reggel és este kapnak 2-2,5 dl tejet. (Természetesen reggeli előtt és vacsora után.)
2011. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krisztivan ***** válasza:
100%
A tápszerhez kezd el keverni.Először csak 30 ml,majd 50ml és így tovább.Ha nincs semmi baja tőle(hasmenés,kiütés,hányás)akkor szépen emelheted az adagot.Érdemes csak 2 naponta adni neki először a tejet és figyelni a reakciót.2.8-as tejjel kezdjed és ha zacskós forralni kell,ha dobozos az már hőkezelt ,azt nem kell.Ha már minden okés akkor cseréld le neki 3.6-os tejre mert kell az energia a babáknak.
2011. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A másfeles tej egyáltalán nem tápláló, mert nagyon híg. Mi 2,8-as, 3,5-öst adtunk. A tejérzékenység nem zsírérzékenység, hanem rendszerint laktózérzékenység, aminek semmi köze a tej zsírtartalmához.
2011. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, és már nem kell tápszerrel keverni. Add oda neki a tápszert ami még van(hogy ne kelljen kidobni) utána meg már csak tej.Én is így csináltam annyi tejet iszik, most 3 és fél éves, hogy jobban járnánk ha egy tehenet vennénk haza...
2011. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan a lányom 19,5 hós volt, h elkezdtem neki adni reggelente a tejet, de én nem hígítottam és nem is bolti tejjet kapott.Házi tejet adtam, mert az valóban tej , amit a boltban veszel az fehér víz. sok köze nincs a tejhez. Egyébként meg, ha érzékeny lenne a tejre akkor a tápszert sem bírná. Én inkább azt mondom,ha már nem akarod adni a tápszert akkor érdemesebb házi tejet venni.
2011. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én arra volnák kiváncsi , hogy mit csináljak ha az én kislányom nem akarja meginni a tejet? tápszerbol sem iszik sokat (egész nap kb. 350ml) de az legalább lemegy. átszeretnék állni már a tejre de nem hajlando meginni.
2011. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre a problémára is jó a tápszerhez adagolás. Szép lassan, mindig 2-3 cl-ler többet, és lassan átszokik rá. Megszokja az ízét.
2011. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
3,5%ost vagy házi tejet adj neki. A házit forrald fel,a dobozost nem kell. Ezek a %os jelölések a tej zsírtartalmára utalnak,a tejérzékenység a tejcukortól van! Ha 1,5%ost adsz neki az olyan mintha vizet adnál,semmi kalória értéke nincs. A kalória fontos a növésben lévő gyereknek. Nekem a gyerekorvos mondta hogy zsíros tejjel kezdjünk,és nem kell hígítani. Ha érzékeny rá így is úgy is az!
2011. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!