Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Működhet így a dolog? Tapaszta...

Működhet így a dolog? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiamat szeretném rászoktatni, hogy ha álmos, akkor a kiságyában aludjon el, ne kelljen ringatnom. Arra gondoltam, hogy amikor álmos, berakom az ágyába. Ha sír, akkor kicsit simogatom a hátát. Így sikerülhet?
2011. szept. 16. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mi születésétől így csináljuk.

ha álmos de nyöszörög értünk, akkor mellette vagyunk (nem vesszük fel), simizzük a hátát, éneklünk neki. megszokta, hogy ilyenkor alvás van. szépen bevackolja magát.

már esti altatódal alatt kéredzkedik le a karunkból, hogy "álmos vagyok, tegyetek már le."


(persze, ha üvölt, mert valami baj van, pl.fáj a foga, akkor picit fölvesszük, bekenjük, de aztán vissza, alvás.)

2011. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én pont így csináltam az nagyobbik fiamnál kb 4 hós korától, a kicsinél már okosabb vagyok, őt születése óta így altatom, ezt szokta meg, magától elalszik. A nagynál nekünk kb 3 nap volt mire megszokta, addig volt sírás de sikerült simivel megnyugtatnom, utána már az is elég volt, ha a hátára tettem a kezem, 5 perc után aludt is
2011. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hú, de jó, akkor remélem, hogy nálunk is menni fog!
2011. szept. 16. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is így történt, menni fog, ne aggódj. Kicsi még,pár nap alatt átáll. Később nehezebb lesz.
2011. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült beszoktatni a kiságyba, olyannyira, hogy a kezemben már nem is akar aludni, de ha lerakom az ágyba, akkor odaadom neki a cumiját, a gyürkijét, és már alszik is. :)
2011. szept. 20. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!