Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy kislányom...

Mit tegyek, hogy kislányom megszeresse a kanalazást, és nyugodtan tudjam etetni?

Figyelt kérdés

Most nyolc hónapos a manóm.Négy hónapos kora óta tápszeres,és akkor kezdtük a kóstolást is.Sajnos minden próbálkozás kudarcba fulladt.Az első alkalmak után,már semmit sem akart még csak megkóstolni sem.Szorította a száját,feszengett és elfordította a fejét.Ez sokáig így ment,majd 1-2 napig eszegetett picit aztán napokig megint semmi.Arra rájöttem,hogy nem a mézédes barackkal,banánnal stb..van gond,hiszen,ha kedve volt hozzá evett belőle (legnagyobb mennyiség a 40ml volt)ha nem akkor megmakacsolta magát és várta a tápit.Szerintem játéknak gondolja valahol,és nem fogadja el,hogy ezzel jól is kéne lakni.Mára javult a helyzet,uzsira is főzelékeket kap,gyümivel,husival keverve,de még mindig nincs étkezés hiszti nélkül.Tekereg,feszeng,sírdogál és zárja a száját.Aztán megint eszik picit és újra ellenáll.Most az ölemben etetem,bár úszik minden,és nehézkes,mégis jobban "megadja"magát.Rájöttem,ha nagyon ellenkezik,pár korty teácskával megnyugszik,és talán eszik is tovább.Így föltornáztuk a mennyiséget 100-140 ml közé.Azt mondjuk tudni kell,hogy alapban nem nagy evő.Reggelire és ebédre csak 140ml-t vacsira 180ml-t eszik,illetve éjfél körül még egy 180-as lecsúszik.A súlya most kb.7500gr.Mindig igyekszem jó pillanatban etetni.Ne legyen túl éhes,állmos stb.Most sokkal nagyobb türelmem van,hogy van eredmény,mert bevallom,volt mikor erőszakosabban is nyomultam,de rájöttem nincs értelme.Csak sokszor a plafonon voltam már,vagy bőgtem vele együtt.Annyi mindent próbálok mai napig.Két kanalas módszer,poénkodás,lassú halk beszéd,dicséret,ének...

Értem,hogy ez nehéz feladat neki,és nincs türelme,hogy sok koncentrációt igényel,meg a cumisüveg is hiányzik...De mit tegyek?Van aki hasonló cipőben jár?Már az is megnyugtatna,ha tudnám,hogy nem vagyunk egyedül ezzel a problémával!


2011. szept. 16. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
talán magyarázd el neki manónyelven.
2011. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Mikor az enyém volt 9 hónapos, kb. 3 hétig csak tápszerrel tudtam etetni (meg néha elcsócsált egy babapiskótát) ugyanis a fogínye annyira fájt, hogy a kanál látványától rosszul volt, és forgatta el a fejét, ütötte ki a kanala a kezemből. Aztán mikor kijöttek az ominózus fogak, szépen visszaállt a kanalázra. Később megint volt pár napig ilyen (újabb fogak) és megint kanalaztunk. Most már nincs ilyen gond, 3 éves :)
2011. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

ne erőszakoskodj! adj egy kanalat a gyerek kezébe, ne görcsölj! :) a gyerek ezt érzi, azt hiszi, rossz történik vele. te is egyél abból amiből ő eszik(lássa, hogy eszel)

mindig hallgass az ösztöneidre!!

2011. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

megpróbáltad már, hogy nem kanalazol neki hanem hagyod enni? nem kanállal, kézzel!

főzöl egy nagy fazék húslevest magatoknak, abból kiveszel egy répát és egy krumplit, karikára vágod és eléteszed :)

hagy ismerkedjen vele, kenje össze, dobálja le, majszolja, forgassa a szájába, oda se nézz :D

nagyon fontos az is, hogy ő ismerkedjen az étellel.


tudom, nem eszik és azért de hosszú távon ne adj neki uzsira főzeléket gyümölccsel dúsítva, az uzsi könnyű étkezés, nem jó leterhelni a pocakját, és vacsorára akkor többet tudna enni.

próbálkozzál új ízekkel, tejtermékeket is vezesd be, de add a kezébe mondjuk a sajtot, és kis kifli csücskével :)

2011. szept. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Az én babám 8 hónapos, és pont ugyanezt csinálja!:) Szóval nem vagy egyedül! A pár korty teás trükk is ismerős volt, ahogy olvastam!:) Az én kisfiam szintén nem nagy evő, ma ujjongtam, amikor megevett 130 gramm főzeléket! (tegnap csak 75-öt) Én eljutottam odáig, hogy már egyáltalán nem zavar, ha csak 60-at eszik, ennyit kért és kész. Majd a következő evésnél bepótolja. És tény, hogy amióta nem görcsölve etetem, azóta szívesebben eszik! Tényleg van abban valami, amit az egyik előttem szóló írt, hogy érzi a kicsi, hogy te már előre ideges vagy, hogy most vajon mennyit, és mekkora csata lesz. Úgy gondolja, hogy ha Anya ennyire izgul, akkor én nem akarom ezt a szörnyűséget! Aztán eldöntöttem, hogy nem érdekel, mekkora kosz lesz, majd kimosom, letörlöm, stb. Nem fogod elhinni, azóta sokkal szebben eszik! Most náthás volt a picúrom, nagyon keveset kanalaztunk, több tápszert evett helyette, ez sem baj. Csak türelem, ne izgulj, minden megoldódik idővel! A lányom most 12 éves, vele is voltak gondok, de most alig győzöm etetni!:D
2011. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az igazság,hogy szerintem nem gyötri az,hogy jön a foga,egyébként nagyon óvatosan adom a falatokat,szinte leissza a kanálról.És amint írtam,négy hónapos kora óta kóstoltatom,akkor még nem indult el a fogzás.

Persze kínálgatom minden félével,amit mi is épp eszünk.Rizs,túró,sajt,az ebédből egy egy falat.Azt érdekes,szívesen fogadja,hangosan nyammnyog közben,de csak pár falat erejéig kér.Evett már kézzel,egyedül,és kap a kezébe nyammnyogni valót.

Nagyon szeretném,ha szívesen enne,jobb kedvel,de legalább közel akkorácska mennyiséget,amire szüksége van.Nem tudom,hogy jóra vezet e az hosszú távon,ha tápit kap utána,mert még éhes,hiszen akkor azt gondolhatja,hogy ez mindig így marad.A nehézség ebben még annyi,hogy sose tudom biztosra,hogy most jól lakott,azért tiltakozik,vagy éppen csak elege lett az egészből,mert ha nyomulok még kicsit,sokszor eszünk még pár kanállal,úgy hogy ő nyitja aztán a szájacskáját.Nem tudok kiigazodni rajta.

Köszönöm a tippeket,s ha van még vélemény és ötlet,várom azokat is!

2011. szept. 18. 00:18
 7/7 anonim ***** válasza:

mit csináltok kaja közben? mert lehet unatkozik. nekik még nehéz sokáig egy helyben ülni. lehet csak az hiányzik, hogy lekösd a figyelmét :)

bevallom, én sokszor bekapcsolom a tv-t arra a 20 percre, sokkal többet eszik akkor. de mesélhetsz, énekelhetsz, mondókázhatsz közbe, vagy akár valami kisebb játékot is a kezébe adhatsz

egy próbát mindenféleképpen megér, nekem a leírtakból ez jön le :)

2011. szept. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!