Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes elkezdeni az...

Mikor érdemes elkezdeni az önálló kanalazást?

Figyelt kérdés
Milyen étellel kezdtétek? Nagyon gázosak az első próbálkozások?
2011. jan. 1. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Én 4 hósan kezdtem meg a hozzátáplálásukat. Kb.6 hónapos korukban kaptak ők is kanalat a kezükbe,és "közösen" ettünk kanállal.

Valójában én etettem,ők csak kavargatták az ételt,ha véletlenül sikerült a saját kanalukat is a szájukba tenni,rendszerint a kanál hátán volt az étel.

12-13 hónapos koruktól ettek már egyedül is.

Nem volt nagyon gázos,de elég sokáig "úszott" a gyerek és az asztal az ételben.

2011. jan. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én 11 hósan adtam neki először lehetőséget rá. GÁÁÁÁz! Érdemes darabosabb dologgal kezdeni. Pl kaácsdarabokkal. Kukidarabokkal. Ami nem pacsmagol. Egyre ügyesebb lesz és úgy lehet haladni egész a levesig. Addig viszont marad a maszatos konyha... :)
2011. jan. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amint tudott biztonságosan ülni, a főzeléket már kanállal "ette": kapott egy kanalat, amivel vidáman lapátolta mindenfelé az ételt, miközben én etettem őt egy másikkal. Aztán egyre többször sikerült betalálnia a szájába, később már étel is maradt a kanálon, mire a szájába dugta :=). Majdnem 9 hónaposan már szépen - persze még nagyon maszatosan - evett önállóan, itt már kezdett fordulni a baba-mama kanalak aránya, én már csak rásegítettem, a legtöbbet ő egyedül ette meg. Kb. egyéves korától csak az utolsó falatokat kellett segíteni kikanalazni a tányérból és már elég volt egy kisebb partedli a ruha védelmére, ez az időszak viszont nagyon hosszú volt, olyan 3 éves kora körül sikerült annyira megbillentenie a tányért, hogy még ne boruljon minden az asztalra.

Igen, nagyon maszatos időszak ez, az etetőszéket gyakran már csak beállítottam a kádba és lezuhanyoztam, annyira ragacsos volt egy-egy evés után :=), de megérte, mert a kanalazás a finommotoros mozgásokat is fejleszti!

2011. jan. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!