Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyereknél hogy működik...

Második gyereknél hogy működik a GYED? Kaphatok így?

Figyelt kérdés

Első gyerekem után kapom a gyedet mert volt munkahelyem 4éve dolgozom de mindig csak évente írtak velem szerződést úgyhogy mikor szültem még volt munkahelyem (úgyhogy kapom a gyedet) de mikor a kislányom 3hónapos volt lejárt a szerződésem úgyhogy tulajdonképpen most nincs munkám :(

Ez azt jelenti ha most akarnánk még egy babayt őrá nem kapnék gyedet? Mert ugye úgy tudom h a szülés napján kell legyen munkád.....vagy az hogy gyeden vagyok az úgymond "munkának számít" hivatalosan?


Előre is nagyon köszönöm a válaszolóknak!


2011. szept. 17. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet,hogy én hülyeséget írok és remélem valaki ír valami biztos választ is. de ha lejárt a szerződésed,akkor szerintem már nem fog járni.

De amúgy is csak akkor kaphatnál,ha gyedbe szülnél megint.ha gyesbe szülsz,akkor már csak a minimálbérből számolják.

2011. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:


Ha gyesbe szül akkor is járna neki a gyed, mivel az előző évet nézik. Pl. idén gyeden van, januárban gyesbe lép és mondjuk decemberben szül akkor az azt jelenti , hogy előző évben gyeden volt végig így újra tgyás+gyed. Ha túlhordja és januárban szül akkor az előtte való év nagy részében gyesen volt, így gyest kapna)


Viszont a konkrét válaszom az az, hogy a 2. babánál már csak gyest fog kapni, mert nincs munkahelye sajnos! :(

2011. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen,közben rájöttem,hogy csak félig írtam jól.arra gondoltam,hogy ha gyedbe szül,akkor azt kapja amit az elsővel (ha biztosított) ha már gyesbe akkor is kap,de akkor a minimálbérből számoják.
2011. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!