Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeden vagyok június végéig,...

Gyeden vagyok június végéig, újból babát várok. Mit érdemes lépnem gyed után ill. mi alapján számolják majd a második gyereknél a tgyást és a gyedet?

Figyelt kérdés
Munkaügyesek légyszi segítsetek! Novemberben érkezik a második baba. Dolgozni nem tudok visszamenni, mert a munkahelyem felszámolás alatt áll.
2011. ápr. 23. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van, az egyik, hogy táppénzre mégy, majd tgyás gyed, a másik, hogy gyesre mégy, utána tgyás, gyed.


Mindkét esetben ugyanúgy a szerződés szerinti béred lesz az alapja az ellátásoknak. A tgyás alapja 2010 lesz, amikor egész évben gyeden voltál, a szerződés szerinti béredből fogják számolni, de lesz maximuma, ugyanannyi, mint a gyednek.

A gyed alapja már 2011 lesz, viszont ekkor is érvényesül a kedvezményszabály, mert 2011-ben 5 és fél hónapot gyeden, és másfél hónapot tgyáson leszel, vagyis nagyobbrészt olyan juttatást kapsz, ami miatt ismét a szerződés szerinti béredet veszik alapul.


Mikorra várható, hogy felszámolják a céget? Mert ha ahmarabb szűnik meg a munkaviszony, minthogy eljönnél tgyásra, akkor még kell néhány lépés, hogy jogosult légy a gyedre.

2011. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A felszámolók szerint 2 év biztos kell még mire befejeződik az eljárás.
2011. ápr. 24. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerencsed van, hogy meg a felszamolas befejezese elott megszuletik a masodik gyerkoc.

Sajnos en rosszabbul jartam, igy a masodik babaval csak GYES-t fogok kapni :-((((

2011. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves második, ha a felszámolás után álláskeresésit igényelsz, akkor a tgyás és a gyed is járni fog!

Csak kicsit bonyolultabb az eljárás, mert álláskeresési alatt kell igényelni a tgyást, majd lemondani, a tgyás után újra igényelni az álláskeresésit, a folyósítás alatt igényelni a gyedet, és utána a támogatást lemondani. Nem tudom, hol tartasz, de érdemes utánanézned.

2011. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!