Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell ennie egy 8...

Mennyit kell ennie egy 8 hónapos babának? Miért zajlik még mindig úgy az életünk, minta most született volna?

Figyelt kérdés

Tudom, nincsenek sémák, minden baba más. De adjatok tanácsot, kérlek, mert már attól tartok lassan, hogy valamit nagyon elrontok! 8 hós a kisfiam,tápszeres, 6hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Mostanra kiváltottuk az ebédet főzelékre, a tízórait gyümölcsre, a másik három étkezés tápszer. De néha úgy tűnik nekem, hogy éhes marad, illetve még mindig szívesebben venné a tápszert kanalazás helyett. Pedig jóízűen kezd el enni, de kb. 60-80 gramm után már úgy kell bele"énekelnem" az ételt a szájába, mindenféle figyelem eltereléssel előjönni, hogy ne akarjon kimászni a székből. Vagy csak unja az evést?

Reggel megeszik 200 ml tápszert, kb fél 7-kor. 10-11 körül uzsizik gyümölcsöt babakeksszel, zabpehellyel kb 60-80 grammot. Ebéd fél 1-fél2 között, de max 130-at eszik. Alvás után nagyon éhes, 200 ml tápszer megint, úgy 4-5 óra körül. Este fürdés után újabb 180-200 ml tápszer, majd alszik 22-től reggel fél 7-ig.

Nem kellene több szilárdat ennie? Ha rajta múlna szerintem ebédre is tápszert kérne...de azzal meg mintha nem lakna jól csak max 3 órára.:( Sokat sír napközben, és eszembe jutott már az is, hátha folyton éhes marad. Hozzáteszem, hogy korrigáltan csak 5 és fél hónapos lenne, mert 11 héttel korábban született. Most 8 kg körül van.

Az alvása is egy katasztrófa. 2 óránként elálmosodik, így alig tudom belesűríteni abba a két órába az evést, sétát, fürdést, mindent. Viszont este hiába álmos, nem alszik el fél 10-10 előtt, csak nyűglődünk fürdés után. Apukája egész nyáron fél 10-kor járt haza a munkából, és amikor hazajött mindig játszott vele egy picit, majd elaltatta. Talán emiatt szokta meg? Most már nem is hajlandó este máshogy elaludni, csak Apával a nagyágyon. Előtte olyan szépen elaludt a kiságyban fürdés és vacsi után 8 óra körül. Hogyan lehetne ezekre megoldást találni?

Várom a kommenteket, hátha kívülállóként tudtok tanácsot adni, mert én már kezdek idegileg belerokkanni, hogy még mindig olyan az életünk, mintha egy újszülött lenne a háznál, minden körülötte forog, csak akkor nem sír, ha kézben van, vagy ölben, és valaki foglalkozik vele. A mai napig nincs napirendünk, semmit nem lehet tervezni. A séták is katasztrofálisak, mert max félóra után megfordul a babakocsiban, ki akar mászni, sír, véletlenül sem aludna el pl. Ülni még nem tudom, feküdni meg gondolom unalmas neki. Tervezni vele semmit sem lehet, komolyan olyan, mintha nemrég került volna haza az újszülött osztályról, mindenki hozzá alkalmazkodik, mégsem jó neki semmi. Az is lehet, hogy az elején elkényeztettük? Valaki mindig vele volt, az igaz. De apnoés volt, beteg és gyenge még akkor is, amikor hazahoztuk...

A nagyobbik gyerek szegény meg eközben szinte háttérbe szorul, mert sem idő, sem energia és türelem nem marad őrá, és ez nagyon bánt!

Előre is köszönöm, ha írtok!


2011. szept. 17. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sűrűn eteted. Nekem is 8 hónapos a fiam, reggel 7 körül eszik és utána csak 12-13 között. Amúgy nekünk is volt ilyen időszak kb. 2 hónapig tartott, minden este nyűglődött itthon. Bárhol máshol volt az jó volt, de itthon nyűglődött. Mióta mászik és ül megváltozott a helyzet, el van egyedül, nincs nyűglődés. Kitartást, minden elmúlik egyszer. Ha meg ki akar mászni a baba kocsiból, menjen csak. Mi baja lesz, ha le teszed a fűre, vagy leviszed a játszóra. Max. nézegeti maga körül a világot. Végül is 5 és fél hós, otthon unatkozik, viszont menet közben meg menne, de gondolom nem tud. :) Minden megváltozik, ha megtanul közlekedni. Kitartást, tudom sokat nem segítettem.. :(
2011. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem "jól" eteted. a 10órai ne legyen 10nél később és ne sűrítsd, az egy könnyű étkezés lenne! ehelyett jól megtömöd a babád és 1,5 óra múlva csodálkozol, hogy nem eszik :) adj neki egy almát vagy egy banánt aztán dél-1 között ebéd, majd uzsira megint könnyű kaját, 8 hónapos így mehet egy joghurt vagy krémtúró, majd vacsira megint éhes lesz :)
2011. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok (és hogy elolvastátok a kisregényemet)! :)))) Ma nem adtam tízórait, mert fél 9-kor ébredt, így ebédre fél 1-kor 130-at evett. A gyermekorvos is azt javasolta, amit ti: a három főétkezés legyen bőséges, a tízórai-uzsonna viszont csak kevés, vagy el is maradhat. Szerinte nem gond, ha 4-szer eszik egy nap a baba. Az a probléma egyébként, hogy sokszor átalussza a tízórai, és olyankor nem tudom, hogy kihagyjam, vagy az ebédet toljam későbbre (2-3 óra körül)...

Kedves első, nagyon köszi a megnyugtató soraidat! Csak túl leszünk ezeken a hónapokon is előbb-utóbb, igyekszem kitartani! :)))

Az alvás problémával kapcsolatban mi a véleményetek?

2011. szept. 18. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Alvással nem nagyon tudsz mit kezdni, ha álmos álmos. Viszont én megpróbálnám a helyedben egyszer, hogy ha látom, hogy alvás után 2 órával álmosodik, akkor gyorsan beraknám baba kocsiba és irány valami forgalmas hely, ahol tud nézelődni. Ha elalszik tényleg álmos volt, ha nem és nézelődik, akkor élvezte az egészet és még húzza az alvást. Ezzel a módszerrel kitolódhat két alvás közötti ébrenléti idő, de az sem gond, ha 3x alszik egy nap. Ez is változni fog, ahogy nő egyre kevesebbet fog aludni.


Még valami! Örülj neki, hogy későn alszik el, így későn is kel. Ha este 8-kor aludna 5-kor már kukurékolna, gondolom nem nagyon örülnél neki. Kisfiam 9-kor ájul el, de 6 körül kel. Boldog lennék, ha húzná még egy órát és csak 7-kor kelne. :)


És az, hogy Apával alszik csak el..... aranyos nagyon, de rossz szokás és valahogy le kéne szoktatni róla. Tippem nem sok, de bízd az ösztöneidre, próbálkozzatok. Egyszer úgyis sikerül.

2011. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!