Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hó körüli babátok mikor,...

16 hó körüli babátok mikor, mit és mennyiket eszik? Etetőszéket tűrik a babáitok?

Figyelt kérdés

A mi napirendünk most úgy néz ki, hogy reggel 7kor 200 ml tej, 10kor rendes reggelit akartam neki adni idáig (vajas kenyér, párizsi, stb.), de nem nagyon hajlandó enni. Pár falat után már ki akar ugrani az etetőszékből, ellenben a tejet elfogadja.

1kor próbálkozom a főzivel, vagy valami darabossal, de ugyanaz a helyzet, mint a reggelinél.

4kor gyümit adok, de abból is csak pár falatot képes enni, játék közben.

7kor vacsi - tejpép

fél 9kor 200 ml tej.


Megőrülök, nem élhet csak tejen.. minden mást nagyon nehezen fogad el.

Jó megoldás, ha a földön ülve eszünk játék közben?


2011. szept. 17. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A megoldást nem tudom, de nálunk most kezd erősödni ez az időszak, és még csak 1 éves.

Kíváncsi vagyok a hozzászólásokra :)

Mást nem tudok, csak együttérezni :)

2011. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért a napirendeteket esetleg leírhatnád....?
2011. szept. 17. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam. 5.kor kelés 250 ml tápi,11-kor virsli (ezt eszi csak meg, a kenyeret nem akarja). 12-15 szundi, 16-kor amit főzök vagy csak leves mert a darabos kaját csak akkor eszi meg ha nagyon éhes, amúgy kínlódás az evés.Köpköd, dobál, ki akar mászni.....

Utána gyümi, a szőlő most nagyon menő.

Este 20:30 körül 250 ml. tápi aztán 21-kor szundi.

Így néz ki egy napunk...az én problémám az, hogy 5-6-között kelünk és nem tudok rájönni miért :(

2011. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam még csak 11 hónapos, így a napirendünket nem írom le. Nagyon jó evő. Szerintem mielőtt kipróbálnád a földön ülve eszünk dolgot, két dolgot ajánlok az etetőszékes evéshez. Az egyik, hogy egy mesekönyvet adsz a kezébe és evés közben nézegetitek az állatokat, képeket, mondjátok mi micsoda. A másik, hogy neki is van egy kanala és neked is. Etetitek egymást + ő maga is ehet egyedül. Az én fiamnál mind a két módszer bevállt.

Le kell foglalni, mert jelenleg minden sokkal fontosabb az evésnél!:)

2011. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lányom,16 hós,mi is ezzel kínlódunk..reggel kelés 5-6 között,200 ml tápszer,2 részletben issza meg.Séta közben gyümölcs,vagy valami péksüti a kezében,amiből vagy hajlandó enni,vagy nem,de inkább nem..virslit bármikor,pudingot,danonínót általában elfogad ,délben 100-150 tápszer,alvás,majd 3 körül,ha kipihente magát,hajlandó enni,mondjuk úgy fél üvegnyi főzit.Ha kell,utána viszem a kaját,bánom is én hol eszi,csak egyen végre..volt,hogy lementünk trolibuszt nézni,és a megállóban etettem,mert ez annyira lekötötte,hogy hajlandó volt enni végre..

Délután nassolgat,kis ropi,kis gyümi,de csak akkor,ha látja,hogy én is eszem.Vacsira vagy virsli,vagy felvágott,amihez sem kenyeret,sem mást nem fogad el..végül elalvás előtt (7 körül) 200 ml tápszer.Az etetőszéket nem szereti ő sem,feláll benne,ki akar jönni,esetleg a bent töltött időt el tudom húzni úgy,hogy közben mesét olvasok,vagy bekapcsolok neki valami mesét,de egy idő után megunja,és feláll:(

2011. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazán szerencsésnek érzem magam az olvasottak után...


Napirendünk:

8-9 óra: kelés, 180 tej (banános vagy epres)utána játék, ha jó idő van kinn az udvaron homokozik, sétálgat, labdázik egyedül addig én elvégzek, közben valamikor elszaladunk a boltba.

11 óra: kenyér és valami, vagy péksüti, fornetti. Etetőszékben, nyugodtan, nem dobál, nem ugrál, nem köpköd.

12-13 óra: alvás (beteszem az ágyába és kimegyek a szobából, ha álmos mutatja a kiságyát) kb. 15-ig, ha felébred eszik levest is és második félét is abból amit főzök ez legyen bármi. Játszunk együtt kicsit ezt azt, majd biciklizünk a mamához, dédihez, nálunk mindig felfedez :)

18 körül jövünk haza, mert érkezik apa a munkából, ilyenkor már nagyon várja, szólítgatja, hogy apa-apa, nagyon édi :)

19 óra vacsora apával bármit!

20 óra fürdés

20:30 tej 150 ml

21-21:30 alvás a kiságyában reggelig és minden kezdődik elölről.


15 hónapos a lányom, segíteni igaz nem tudok hogy hogy lenne nektek a jó hiszen minden baba más, de leírtam a napirendünket hátha találsz benne valami érdekeset.

Én az evés közben játszást soha nem díjaztam de ha nem lenne más megoldásom nem érdekelnének az elveim csak hogy a babámnak mindent megtegyek a lehető legjobbért...

2011. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugtató, ha tudod, hogy vannak sorstársaid.. Szeretnék olyanokkal levelezni, akinek szintén rossz evő a gyereke, jó lenne eszmét cserélni. Megírnátok esetleg az email címeteket?
2011. szept. 18. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Egy éves a gyerkőc, ahogy írtam.

Szóval a napirendünk.

Általában 6-7 között kel valamikor. Reggeli tejpép, ezzel nincs gond, mert nagyon éhes :)

Általában 4x vagy 5x eszik egy nap, attól függ mikor kel és mennyit alszik délelőtt.

Ha tízórai időben fent van és éhes is, akkor valami gyümit kap, vagy joghurtos gyümit, túrót stb.. pépesen.

Itt már segítségül kell hívni egy két szórakoztató tényezőt.

Ebéd főzelék. Daraboshoz nincs abszolút türelme, néha próbálkozom, egy-két falat és hiszti. Akkor pürésítve megy neki, de itt is kellenek a játékok közben.

Uzsira szokott kapni mostanában kenyeret vajjal felvágottal. Ehhez van türelme mert érdekes neki valamiért, de azért a végén már menne :) Ezt katonákban kapja. Érdekes a péksütiket meg bírja enni darabosan, ehhez van türelem :)

Utána ha még nem evett eleget megkapja a maradék gyümijét, ilyenkor már sokszor "kiengedem" az etetőszékből és játék közben gond nélkül belapátolja.

Vacsi megint tejpép.

Sokszor van üvöltve kifeszülős ellenállás ha be akarom tenni az etetőszékbe. Ha tudom, hogy nagyon éhes és ezért, kicsit erőltetem és általában ahogy bekerül az első egy-két falat a szájába rájön, hogy ez jó és megnyugszik :)

Nem tudom mi a megoldás.

Én azon felül, hogy folyamatos szórakozás kell neki evés közben, azon vagyok elkeseredve, hogy hogyan tudnám így bevezetni neki a normális kaját is darabosan.

Írj privit nyugodtan, ott meglesz az email!

2011. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja és lemaradtak az időpontok.

Szóval kb fél7 reggeli. 10 körül tízórai. Vagy ha kimarad és alszik sokat délelőtt kb (9.30-11.00, 11.30) akkor már kelés után ebéd van.

Uzsi 4 körül. Vacsi 8 körül.

Délután alszik 3 körül kb egy, másfél órát.

9 körül fekszik.

A kaja mennyiségével nincs gond, sokat eszik. csak a módja..

2011. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!