Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használt valaki úgy pelenkázót...

Használt valaki úgy pelenkázót, hogy helyhiány miatt a komódra nem szemből hanem oldalról szerelték a pelenkázólapot? Be volt a falig tolva? Hozzá tudtatok férni a babához így is?

Figyelt kérdés
mennyire volt kényelmetlen így pelusozni a babát? nekünk helyhiány miatt nem jó, ha 70- 80 cm-re kilóg a pelenkázó, ezért gondoltunk erre a megoldásra... vagy a lehajtható pelenkázóra, de azt macerás mindig föl-le hajtani...
2011. szept. 19. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:

nem lesz olyan kényelmes, de belefér.


mik a szoba paraméterei? szívesen gondolkoznék neked rajta, hátha találok (vagy találunk) olyan megoldást amivel be tudod úgy tenni, ahogy eredetileg kéne. pl. most látatlanban: sokan tesznek a kiságyra keresztbe pelenkázólapot. a cuccokat meg felette polcon tárolják, ez elég helytakarékos megoldás

2011. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves választ.

Erre a lehetőségre amit írtál mi is gondoltunk, de nekünk egy légterű a lakásunk, lent van a nappali-ebédlő konyha rész, fent egy hálógaléria,

a kiságy lent lesz, és nem szeretném ott az ebédlőasztal mellett pelusozni, ezért gondoltam arra, hogy a fürdőszobába helyezzük a pelenkázót, ott viszont csak így oldalazva fér el. Nincs nagy vész egyébként, mert valóban, ha úgy kényelmetlen, még mindig marad a kiságyra tehető verzió. De nekem jobban tetszene a fürdőszobás megoldás.

2011. szept. 19. 09:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi úgy használtuk.

Nekünk kiságyra tehető merev pelenkázófeltétünk volt, de csak eleinte használtuk a kiságyon. Mikor már nagyobb lett a baba, útban volt és nem szerettük fel-le pakolászni. Így a komódra tettük (40 cm széles, mint a pelenkázó) oldalról álltunk mellé és a felső fiókban tartottuk a pelenkázó cuccokat. Nagyon bevált, végig így használtuk, amíg elfért rajta a gyerkőc.

2011. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig fürdőszoba, akkor a mosógép fölé remekül kialakítható egy ilyen pult. (ha elöltöltős) Lehajtogatós verzió lehet, hogy még kényelmetlenebb lenne, minthogy oldalról férsz hozzá.
2011. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Mosógép felültöltős+ bojler is ott van felette közvetlen, meggyőztetek az oldalt hozzáférős módszerről!

2011. szept. 19. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Én annyira nem akartalak meggyőzni, mert ez mindenképp kényszermegoldás. Meg nyilván az is ha a nappaliban a kaja mellett van. Neked kell eldönteni, hogy melyik kevésbé.


Nálam fontos szempont volt, hogy könnyen hozzáférjek,

legyen pereme,

ki tudjam pakolni a fontos cuccokat

közel legyen a fürdőhöz (ott a kádja. nekünk a fürdőnk nagyon kicsi. legideálisabb ha a pelenkázó is ott van)

közel legyen napközben is - ebből a szempontból a nappali is meggondolandó


Ti ismeritek jól a lakás adottságait és a saját igényeiteket. Így nehéz többet hozzáfűznöm

2011. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is a komódon oldalról pelenkázom már 18 hónapja! Semmi gond nincs ezzel!
2011. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

még egy javaslat, most megint látatlanba (vagyis kettő), tehát:

vannak rövidebb pelenkázók is, mint 80 cm, hátha kisebb beférne a kívánt helyre, vagy


nem tudom, hogy ha oldalt rakod be, akkor ott mekkora szélesség fér még el maximum. Mert akkor megcsinálnám maximális szélességűre, aminek a küldő szélére a legvékonyabb pelenkázólapot raknám. Így a belső felére tudsz pakolni és a könyöködnek sem lesz annyira útban a fal

2011. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is hónapokig oldalról pelenkáztam, a komód felső fiókjában voltak a cuccok. Nem volt egyáltalán kényelmetlen, mindig nekidőltem a falnak pelusozás közben:-) Kifejezetten nem voltam boldog mikor megkaptuk az új pelenkázót ajándékba:-)
2011. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak annyi legyen meg legalább, hogy az ügyesebb kezed essen kifele
2011. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!