Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka, vagy biztonságos...

Járóka, vagy biztonságos babaszoba?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok? Érdemes járókát venni? Vagy ajtóra rács és habtapi? Persze nem egész nap, hanem amíg főzők, vagy vasalok. Ti hogy csináljátok? Nagyon kicsi konyhám van, de a szobája egy lépésnyire van tőle.
2011. szept. 19. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a járókát ajánlom, mindkettő van. Egy babaszobát sem tudsz teljesen biztossá tenni, míg a járókában semmi baja nem lesz.
2011. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Csak hálós járókát ne vegyél.Nekem az van,25 e Ft volt a Brendonban és sztem veszélyes.Csupasz lábbal belefúrja a lábfejét a hálóba,megtámasztja magát valamelyik keresztvasban és akár ki is tudna esni.Legalábbis az én fiam ezzel próbálkozott.Már ott sem tudom egyedül hagyni.
2011. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp fában gondolkodunk. Köszi :-)
2011. szept. 19. 10:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy én olyankor ha dolgom van a konyhában,beteszem az etetőszékbe adok neki piskótát vagy edénytetőt és nagyon jól eljátszik.Akkorra időzítem az etetést is és teljesen lefoglalja,jól elvan.
2011. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anniebianca ***** válasza:
Milyen idős a babád? Az enyém csak addig volt el járókában vagy kompban, amíg el nem indult, azóta ott van velem, jön megy pakol.:) Szerintem ha rálátsz a konyhából a szobájára, akkor ott is játszhat, legalábbis az enyém ki nem álhatta a járókát.Persze tudom, én rontottam el, jött velem mindenhova.:)
2011. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4 hónapos még csak
2011. szept. 19. 10:18
 7/12 A kérdező kommentje:
későbbi időkre kell
2011. szept. 19. 10:19
 8/12 anonim ***** válasza:

(fili)

Az ÖNÁLLÓ mozgásfejlődése miatt csak a járóka.

Itt tud a fa lécekbe kapaszkodni (jól megtudja markolni) biztonsággal. Megtalálja a saját képessége, fejlődési időszaka szerinti technikákat.

Gondolj bele ha székben ülteted, vagy egy szobában a bútorok között van, milyen az aktiválási lehetősége. Mással sincs elfoglalva mint a felállás lehetőségét keresve tárgyat keres a fogásra, vagy egyáltalán a nagy tér felfedezése történik ami az elindulás korszakában felesleges. És inkább átmászik tágytól tárgyig. Minden korszaknak megvan a megfelelő mozgástér igénye.

A járókában akár egy órát is elfoglalja magát és addig te is nyugalommal végzed a teendőidet. Viszont fontos, hogy lássa anya mit csinál és közben kell hozzá állandóan beszélni.

Sőt motiválhatod is amikor oda ülsz a földre és tanítod, hogy fogja meg a rácsot stb.

Nem verseny a felállás és járás, de a tapasztalatok szerint pl: a családunkban a járókás gyerekek 7 hónaposan álltak, 8 -9 hónaposan jártak.

2011. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a babaszobát csak olyan helyen javaslom, ahol főzés közben rálátsz, és beszélni tudsz hozzá. Nálunk 3,5x8 méteres a konyha-ebédlő, ennek a végéből választottunk le egy alacsony kis kerítéssel egy pici szobát. Most 3 hós a kisebbik, és a nagy is csak 2 éves. Valószínűleg nem merem majd őket összezárni, amikor a pici forogni, kúszni kezd, és egy darabig használni fogom vele a járókát. De azzal nagyon egyetértek, hogy a hálós egy katasztrófa, a rácsos fa az igazi.
2011. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem a hálósnak és a farácsosnak is van előnye-hátránya. nekünk hálós van (a nagyobbik fajta) és ha netán elesett akkor nem ütötte meg magát. a farácsosnál viszont könnyebben talál kapaszkodót.


egyébként a kérdésre válaszolva:érdemes járókát venni.legalábbis én a nagyobbik lányomat már 4hósan beraktam,hogy amíg főzők.teregetek,stb biztonságban legyen.és szerencsém volt mert egész jól elvolt benne.

2011. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!