Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 6,5 hónapos kisfiam...

Baj ha a 6,5 hónapos kisfiam még nem fordult oldalra, hasra illetve hátra? Utalhat e ez esetleg valamilyen betegségre?

Figyelt kérdés
Pár percig képes üldögélni,de fordulni nem hajlandó.10 kg körül van,elég pufi.
2008. márc. 11. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5hónapos volt és a védőnő ajánlott egy hölgyet,aki mutatott pár gyakorlatot,hogyan vegyük rá a fordulásra. Az én fiam is nagy súlyú,mondta is a dokink,hogy ezért is maradhat le a mozgásfejlődésben. A lányom 5hónaposan már fordult mindenfelé. Már 2hete csináljuk azóta többet mozog,oldalra is teljesen kitekeredik,de még át nem forgul. Szerintem mindenképp beszélj a dokival vagy a védőnővel erről.
2008. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A babatorna hatásos ilyen esetben. Oldalra már négy hónaposan szoktak fordulni, szóval tényleg jót tenne egy babatorna, azóta az én fiam is nagyon sokat forog, már a hasára is, pedig négy hónapos csak, és nem szokták még ilyen korán. Nekünk ez nagyon bejött.
2008. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

valósznüleg a súlya miatt is kevésbé mozgékony.

Szerintem beszélj vagy dokival, vagy védőnővel, hogy mit javasaol. szeritnem a babatorna, vagy a babaúszás is jó lehet.

A vízben könnyebben mozognak a picik, és lehet, hogy az meghozza a mozgás utáni vágyát.

De ha fel tud ülni már magától, akkor nincs miért aggódni, nem lehet, hogy csak Te nem láttad hasra fordulni?

Az én fiam amikor már ülni tudott, akkor hátról hasizomból felült, és onnan már simán hasra fordult, utána később hasonfekvésből ült fel (valahogy magaalá húzta a lábait) és onnan hátra.

2008. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni de nekem a barátnőmnek uilyen baja volt a babájával.Neki a szülés közben vol egy kis komplikáció és azt mondták ,hogy oxigén hiány lépett fel..de nem veszélyes.Nem is látszott a babán semmi ,csak az övé sem akart forogni meg mászni,sőt ha ült is eldőlt mint egy zsák..nem tartotta magát.Mindenki azt mondta későn érő,de ő nem hagyta annyiban a dolgot és járkált orvosról orvosra,tanácsadásokra stb..és rátalált egy helyre ahol pont az ilyen esetekkel foglalkoztak.Az ő kislánya is 6hónapos volt ,és azt mondták nagyon sokat kell majd vele foglalkozni,mert ha nem kezelik ki visszamaradott lehet.minden nap menni kellett neki délelőtt erre a foglalkozásra egy éven keresztül,kivéve hétvégén.Délelőtt volt neki babamasszázs amit a baba nem élvezett végig ordította ,mert az izmai le voltak tapadva és ezeket lazították ki és ezután megmutatták neki ,hogy aznap mit kell vele foglalkozni...labdázás stb...és mikor hazaértek gyakorlatilag egész nap vele kellett foglalkozni,hogy jól fejlődjön./hónaposan mikor oda kerültek azt mondták neki egy 4hónaps baba érettségi szintjén van,és kellett kb 3hónap mire a társaival egy szintre került fejlődésileg.Most másfél éves elmult elérte a max fejlettséget most már nem kell vinnie erre a foglalkozásra.Jah és neki is azt monda a védőnő meg az orvos,hogy majd el kezd forogni stb..és a foglalkozáson azt mondták épp időben van,de lehet késő..Nem adták fel,majdnem sírva mesélte ha most az orvosokra hallgat és nem a salyát érzéseire akkor lehet most a babájának más baja is lenne.Szval sztem nézelődj..amúgy ez az eset Debrecenben volt.....nézelődj és érdeklődj minden felé,mert nem biztos,hogy nem ez a baj..neki is azt mondták 10anyukából 4nek van ilyen és 20ból egy jön el a kezelésre...mi lesz a többivel???

Remélem tudok segíteni,de azért ne felejtsd el,hiába mások a babák azért a fejlettségi szint közel azonos...közel azonos,és ha már esetleg alapvető dolgokkal hónapokkal le van maradva,nem biztos,hogy jóóóó.

Sok sikert drukkolok nektek:)jah és nem ijjeszgetni akarlak,csak inkább az ijjedtség, mint a baj!

2008. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De a babám koraszülött,a 33.hétre született.Igaz,hogy semmilyen komplikáció nem volt, és a súllya sem volt kicsi(2350g),de ez is közrejátszhat??
2008. márc. 17. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!