Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irnatok babaknak fincsi...

Irnatok babaknak fincsi kenoket, pl avokado?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Hogy mit szeretnél?
2011. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, hogy mennyi idős babáról/kisgyerekről van szó.


Elsőnek: Olyan krémeket szeretne amiket saját kezűleg csinál otthon a gyerkőcnek uzsira, reggelire, vacsira. Pl.: Saját májkrém, Avokádó krém, Tojáskrém...

2011. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
8-9 honapos babanak ,keno(nem igy hivjak???????)amit a kenyerre lehet kenni
2011. szept. 19. 14:56
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Az avokádót félbevágod, kiszeded a magját, majd a húst is kikanalazod. Villával összetöröd, pici fokhagymát, citromlevet és pici fehér borsot teszel bele (10 hónapos kor fölött), meg néhány csepp olajat. Jól összekevered és mehet a kenyérre.

Itt több receptet is találs [link]

2011. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Inkább krémet írj, azt előbb megértik. Így még én sem hallottam (hirtelen kendőre gondoltam, azt hittem, elírtad)
2011. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

avokádót még 1 évesemnek sem mernék adni.


én amíg nem evett tejterméket (10 hó), addig magában adtam a kenyeret.

azóta kőrözött, 1 év után tojáskrém, halkrém.

2011. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az avokádó 6 hónapos kortól adható. semmivel se rosszabb, mint a banán (mármint arra gondolok, hogy kényszerérett). Az egyik legkönnyebben emészthető élelmiszer.
2011. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

- körözöttet (túrót, pár kanál natúr joghurt, snidling aprítva, vagy aprított vöröshagyma, pici pirospaprika a színe miatt, kevés vaj, pici só, őrölt kömény, jól kikevered az egészet)

- avokádókrémet (avokádót - ami bepuhult már - összeturmixolni pár kanál natúr joghurttal, pici sóval, pár csepp citromlével, és zúzott fokhagymával, később, ha nagyobb a baba, egy nyomásnyi majonéz is mehet bele, ha a tojást bevezettétek)

- rio mare tonhal- vagy lazackrémet (rio mare paté a neve)

- házilag készített májkrémet (olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, kikevered az egészet vajjal - kicsit egészségesebb, mint a bolti)

- tojáskrémet (főtt tojás sárgáját összetöröd, kikevered kevés vajjal, kiskanál natúr joghurttal, pici sóval, és tetszés szerinti zöldfűszerrel, majd egy éves kortól már az egész tojásból csinálhatod)

- ha van házilag készített lekvárotok, akkor azt is kenhetsz a kenyerére pici vajjal (én teavajat használtam mindig)

- natúr joghurtot, reszelt sajtot és felaprított sonkát összekeverve isteni szendvicskrém lesz belőle, 10 hónapos kortól már joghurt helyett tejföllel is csinálhatod, és később kevés mustárt is lehet hozzárakni

2011. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom
2011. szept. 24. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!