Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én kisfiammal nem...

Csak az én kisfiammal nem lehet buszra szállni?

Figyelt kérdés
Többször próbáltunk már buszozni, hogy ki tudjunk mozdulni, amikor Apa nincs a kocsival itthon. De nem megy. Mindig nagy sírás van belőle. 21 hónapos a kisfiam. Először azt hiszem 8 hósan szálltam vele buszra, kenguruban volt rajtam, két megállót bírt, éktelen sírásba kezdett, éreztem, hogy le akar szállni. Le is szálltunk, a busz nem is ment tovább, mert lerobbant. Kisfiam ügyesen megoldotta a dolgot. :) Kicsit később újra próbáltam, nem ment. Aztán a Margitszigeten szálltunk buszra férjemmel együtt, ahogy elindult a busz, sírva ugrott férjem nyakába és alig bírtuk csitítani, szerencsére csak 2 megállót kellett menni, hogy eljussunk a kocsihoz. Azóta feladtam. A legutolsó eset 2 hónapja volt. Borzasztó ez így, mert totál bezárva érzem így magunkat. A közelben lévő két játszótéren, egy nagy réten és plazán kívül máshová nem tudok vele eljutni. Más is volt így? Pedig amúgy imádja a buszokat nézni, játék kisbuszát is folyton hordozgatja magával és berreg, néha kiáll az erkélyre és mondogatja, hogy "busz". Akinek volt ilyen, annak mikor változott meg? Mikor ülhetek már fel vele nyugodtan egy buszra és mehetünk el Állatkertbe vagy bárhová Apától és az autótól függetlenül?? Úgy szeretném őt elvinni ide-oda, mert amúgy meg nagy kalandor, felfedező, mindig menne. Kimozdulás témában elég bénának érzem magam. Miért nem tudom ezt talpraesetten megoldani? Mit tegyek? Segítenétek?
2011. szept. 19. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2 éves, első alkalomtól imád buszozni, sőt kéri is hogy ha megyünk valahová busszal menjünk, ha apa nincs itthon. esetleg próbáld meg úgy, hogy ha van babás ismerős akivel összejártok együtt elmenni. Nekem a kislányom utált a babakocsiba ülni, de nemrég lett egy kis barátnője aki ül a babakocsiba ő ezt látta és már mi is beleülünk.Talán ha ti is úgy mennétek, hogy látná, hogy a kis barátja élvezi a buszozást neki is megtetszene.
2011. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne kideríteni, hogy miért fél a busztól?

A tömeg, sok ember miatt? (Próbáltatok már olyankor buszozni, amikor szinte nincs ember rajta?) Keressetek egy kisebb kihasználtságú járatot, ahol pl. hétvégén kicsi a forgalom, és próbáljátok ki, mit szól hozzá?

És másik járművekkel, villamos, mteró, hév, mi a helyzet?

2011. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval értek egyet! Vagy ha már nagyon mehetnéketek van, akkor taxizzatok el! Egy hónapban egyszer ki lehet bírni!
2011. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Metrót, villamost, egyebet még nem próbáltuk. Itt, ha kilépünk a kapun, pár méter séta és van egy busz, ami levisz a belvárosba. Ez ilyen kisebb fajta busz, kicsit nagyobb mint a Várbuszok, szóval tömeg az nem nagyon van rajta. A Margitszigeti buszon alig volt valaki. Talán a zajtól ijed meg, mert amíg felszállunk, addig semmi baj, de ahogy elindul a motor, elkezd keservesen sírni és csimpaszkodik ránk.

Ha másnak is volt ilyen tapasztalata, szívesen veszem, ha megosztja. Köszönöm az eddigieket! A taxi is jó ötlet!

2011. szept. 19. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!