Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha van egy kínai férjem és...

Ha van egy kínai férjem és születne egy babánk, akkor lehetne kék szeme a kicsinek?

Figyelt kérdés
nekem kék szemem van és csak érdekelne,hogy egy kínainak lehet-e kék szeme..
2011. szept. 19. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet valakinek kék szeme ha mindkét szülönek vannak kék génjei. Ha valamelyiknek hiányzik akkor lehetetlen a kék.

Attól hogy valakinek barna a szeme még a génekben lehet kék, így születhet.

Pl nekem barna szemem van a férjemnek kék és a lányunknak vilagítóan kék szeme lett.

2011. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nem hiszem , ahogy elnézem a félvér gyerekeket mindig erősebb a beütése annak a fajnak amelyik nem fehér.
2011. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg a sötétebb szín öröklődik mert az az erősebb vagy hogy mondjam. :O Egy genetikus beszélt egyszer erről a Tv-ben de elvileg tanultunk is valamit biológián anno 100éve. :O

[link]

Itt elég bonyolultan de le van írva.

2011. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked kék szemed van, az azt jelenti, hogy kék-kék, ebből te örökítesz egy kéket.

Ha a párodnak barna szeme van, akkor lehet barna-barna- tehát ő barnát örökít, és mivel a barna a domináns, ezért biztos, hogy barna szemű lesz a baba.

Ha barna szemű, viszont ez a barna, kék-barna (barna dominanciával), akkor ő örökíthet kéket és a te kékeddel-lehet kék szemű a gyerek. De erre csak 25% az esély. Mert lehet a barnát örökíti.


Az unokátok viszont lehet kékszemű, hiszen a gyereketek, tőled biztosan örököl kéket. És ha a párjának is van kék génje, akkor ő lehet kékszemű.

2011. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én meg olykor azon gondolkodom el miért nincsen: szőke kínai, vagy éppen néger ferdeszemű.


és ez most komoly, én is elgondolkodom ilyeneken.

a férjem zöldesbarna szemű, én barna, a 14 hónapos lányunk meg vakító szürkéskék szemű. hogy meddig, az rejtély? nagyszülők szeme barna, A családban testvérnek sincsen kék szeme. a férjem nagymamája állítólag kék szemű volt.

2011. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nincs kizárva csak nagyon ritka. én magam is láttam már mix párt ahol kínai volt a férj és kék szemű volt a kisgyerek, bár bevallom őszintén kicsit furi volt.. nézd meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=jzAAsIqYF_Y
2011. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A páromnak kék,nekem barna,az én anyukámnak az egyik barna volt a másik kék,elég érdekes volt.Apukámnak barna.Párom szüleinél.:anya:barna,apa:kék.

Nos a kisfiunk aki 3 lesz áprilisban zöldek a szemei elég érdekes volt hogy közvetlen családban senkinek nincs.A kislányunké pedig még alakul hiszen 5hetes:)Akár az üknagymama szeme szinét is örökölheti és mindig az erősebb a dominánsabb szín győz:)

2011. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem és a páromnak is barna szemünk van. Az én szüleimnek is, a párom Anyukájának is az Apukájának kék. A kislányunk 14 hós múlt, és kék szeme van. Tehát előfordulhat, hogy kék szeme lesz a babátoknak szerintem.
2011. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hú abban a videóban nem furcsa hanem egyszerűen gyönyörű az a kisgyerek:)
2011. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
aztaaa, ekkora szemeket :)
2011. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!