Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnál másképp ha most...

Mit csinálnál másképp ha most születne az első kisbabád?

Figyelt kérdés
Most született meg a babád tegyük fel,mi az amit most másképp tennél?
2011. márc. 9. 11:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Én rögtön szülés után cicire tenném(amiről senki nem szólt h így kellene)valamint nem engedném hogy annyi reklámot nézzen:-)
2011. márc. 9. 11:15
 2/20 anonim ***** válasza:
30%

Nem adnék bébiételt

nem vennék kombiágyat

azonnal leváltanám a körzeti gyerekorvost

bölcsibe iratnám és elmennék dolgozni



talán ennyi...

2011. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Többször hagynám egyedül kiskorában, hogy megszokja. Sajnos még mindig nem tud egyedül meglenni, pedig már elég nagy fiú :-((((
2011. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggodalmaskodnék annyit, mert rendszerint valami triviális apróság miatt paráztam. És ami még fontosabb, nem próbálnék meg mindenben maximálisat nyújtani. Inkább aludnék, amikor a baba is alszik, ahelyett, hogy takarítanék.
2011. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

lehet kell magyarázat is..


Nem adnék bébiételt

baromi drága volt mert a márkásakat szerette.


nem vennék kombiágyat:

mert nem tudok mit kezdeni a batár méretei miatt


azonnal leváltanám a körzeti gyerekorvost

mert állandóan antibiotikumot adott és kezdetben be is dőltünk a módszerének.


bölcsibe iratnám és elmennék dolgozni

mert kell neki a közösség olyan típus hogy kevés vagyok és nincs játszótér sehol...

2011. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkoznék vele annyit, nem beszélnék állandóan hozzá. 4 éves és nem tud egyedül játszani még mindig, csak a felnőtt dolgok érdeklik és azt hiszi természetes hogy egész nap velünk kell beszéljen (vagyis felnőttekkel, túl felnőttes lett)

Nem erőltetném a szoptatást ha nincs tejem.8 hós koráig kinlódtunk hónapokig úgy, hogy alkamanként kb 30 grammot tudott kiszívni. Mindig sírás és tápszerpótlás. Tök fölösleges volt a hónapokig tartó "kínzás"

Nem venném meg a sok hiperszuper kézségfejlesztő drága játékokat (mert hát már mindenkinek az van, a csapból is az folyik, és ciki ha az ember gyerekének nincs)Ott porosodtak és plusz munkát csinálhattam azért hogy áruljam őket. Semmi értelme nem volt. Az ő kézsége nem a 8-10ezres FP-s játékokkal fejlődött, hanem pl egy kartondobozzal amivel hetekig játszott és kb 10 funkciót betöltött :)

2011. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit!Na nem azért mert szuper vagyok,hanem mert vállalom a "hibákat"és valószínű újra és újra elkövetném! :) pl:nem hagyom sírni,igény szerint szoptatom,a sárban tapicskolást az önkifejezés eszközének tartom,és nem a házimunkát tartom fontosabbnak a babánál,stb.stb.stb. Egy dolgot viszont máshogy tennék mégis.Hamarabb anyuka lettem volna(mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni,de "csak" 32 és 34 évesen szültem.
2011. márc. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnám, mivel jár ez az egész gyereknevelés, nem vállalnám be. Ami nagy kár lenne, mert imádom a lányom.
2011. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Mellre tenném a szülőszobában.


2. Nem aggódnék minden hülyeségen.


3. Anyámat és anyóst az első percben leállítanám, hogy ne akarjanak mindent jobban tudni.

2011. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem fejném le a tejemet, hanem hagynám, hogy "megküzdjön érte". (Sajnos csak 5 hónapig tudtam szoptatni, mert inkább fejtem, és cumisüvegből adtam neki, csak hogy ne sírjon, ettől pedig teljesen leszokott a szopizásról, nekem meg elapadt a tejem.)


A készségfejlesztős játékokról ugyanaz a véleményem, mint az egyik előttem szólónak. Én azért néhányat megtartanék (van, ami bevált), de a többit felesleges volt megvenni.


Mai fejemmel nem engedném sem Apának, sem Nagyinak, hogy folyamatosan a kezükben legyen a baba. A fiam ugyanis sokáig csak kézben volt hajlandó elaludni, és ő is az a fajta volt, akit egy percre sem lehetett letenni (pláne nem otthagyni), csak ha már elaludt.


Ezektől eltekintve mindent ugyanúgy csinálnék. Sosem voltam az a "túlféltős anyuka", és a most három éves fiam önálló, vagány, bátor, csupa egészség lurkó. Ami még nagyon fontos: ha lesz tesója, őt is vinni fogom úszni, mint a nagyot!

2011. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!