Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan áll, nem korai...

7 hónaposan áll, nem korai egy kicsit?

Figyelt kérdés
3,5 hónaposan fordult, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott és most feláll és úgy matat, hiába teszem vissza hasra játszani áll fel. Nem korai ez egy kicsit? Természetesen nem erőltettem és nem tanítottam erre, egyszercsak felhúzta magát, a minap például araszolt is egy kicsit oldalra kapaszkodva, de amint láttátok az ülés kimaradt, valakinek hasonló tapasztalat? Egyrészt a gerincét féltem, másrészt meg, hogy esetleg görbül a lába.
2011. szept. 20. 08:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
17.-én lett 7 hónapos.
2011. szept. 20. 08:01
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

NEm korai nyugi,nekem is 7ósan állt fel a fiam.

Ismerősöméknél voltam tegnap(5hós kisfiú) a pelenkázóba kapaszkodva fel állt:)

2011. szept. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a babák iszonyat okosak. Nem állnak fel addig, amíg ők nem érzik azt, hogy fel tudnak és ehhez elég erős a gerincük. Ha valóban nem erőltettél semmit, akkor ne aggódj.
2011. szept. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom is 7 hónaposan már kapaszkodva állt 1-2 héten belül pedig már így közlekedett. Ha magától csinálja akkor nem baj.
2011. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmije görbe.

De amit most neked semmi képpen sem szabad hogy segíts neki járni, pl újadat tartsad vagy járás segítöt adj neki.

Fontos hogy maga ütemében fejlödjön, és ha ez az ütem akkor hajrá, de te nesegíts most a járásban.

Amúgy görbe lábak a dvitamin hiány miatt lehetnek, a gerincének meg nem lesz baja, mert ö érzi meddig tud állni.

2011. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond nyugi! Az én fiam 5 hósan ült fel, 5,5 hósan mászott, és 6 hónaposan felállt. Már ő is tesz néha egy tétova lépést kapaszkodva, 11-én volt 6 hónapos.

Van egy gyógytornász ismerősünk, tőle kérdeztem, hogy bár lekötözni nem tudom, de nem-e gond (szintén gerinc és láb miatt). Azt mondta, hogy a 6 hónap annyira azért nem korai (korábbi, mint az átlag, de elő szokott fordulni), és ha ő elég erős, hogy magától felálljon, akkor nem lesz semmi baja a gerincének és lábának. Ja, meg hogy az o, ill x láb öröklött, szóval ha nincs ilyen a családban, akkor ne parázzak. Úgyhogy most már nem parázok, csak örülök, hogy ilyen erős, ügyes fiam van :)))

2011. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
a szomszédban a kisfiú öt hónaposan állt fel a járókában, most 10 éves egészséges nagyfiú :)
2011. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

korán kezdett állni, de mivel magától találta ki, nem kell aggódnod!

lányom 9 hónaposan állt fel és egyből oldalazott. ülni csak 11 hónaposan tanult meg (az nem érdekelte, neki menni kell). azóta is jön-megy folyamatosan. 13 hós kora óta jár egyedül.

gyógytornász azt mondta, nagyon erős, stramm lány.


szóval, aggodalomra semmi ok! büszke lehetsz, hogy ilyen ügyes, erős!

2011. szept. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért egy kicsit aggódjál!

Az én lányom is 6 és fél hónaposan felállt, és le sem ült onnantól kezdve. Engem nagyon idegesített a dolog, de nem tudtam mit csinálni. Az istennek se fáradt el, és huppant le a fenekére. Mi van ezzel a mai gyerekekkel, hogy mindent olyan korán csinálnak?

Tudniillik ez az a kor, amikor négykézláb kéne másznia sokat, és ilyenkor kéne, hogy megerősödjenek azok az izmok, amik a gerincet védik felálláskor. Na de ha ez kimarad. Nem tudom, más gyerekkel ilyenkor mi lesz, lányomnál tavaly kiderült, hogy két irányból is ferde a gerince. És 17 éves volt. Úgyhogy szerintem lehet ez a következménye. Ráadásul - szintén korán - serdült, 11 évesen már 176 cm magas volt. Egyet tudsz tenni, hogy ne legyen gond később, hogy tornáztok együtt, és ha kicsit nagyobb lesz, beíratod valamilyen sportra, ahol harmonikusan fejlődnek az izmai. Tehát ne bokszra, v. ilyesmire, ami egyoldalúan terheli meg az izmokat. Az úszás pl. nagyon jó. Szóval azért teljesen nem kell elkeseredni, van megoldás.

2011. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. A lányodnak nem azért van baj a gerincével, mert hamar állt fel, hanem azért mert hirtelen nőtt. A barátnőmnek is ez volt. Ő 15 évesen már 186 cm volt.

Ha egy baba ilyen hamar magától feláll, az azért van, mert bírja. Egy ekkora csöppség még ösztönből cselekszik, nem azért, h tönkre tegye magát.

2011. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!