Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A terhesség alatt kialakuló...

A terhesség alatt kialakuló mióma (méhen kívül) felszívódik? Volt már ilyen valakinek?

Figyelt kérdés
Szülés után mondta az orvos h miómát tapint ki a hasamon keresztül, 6 hetes kontrollon látszott két fél cm-es mióma a méhem külső falán. Mindkét doki azt mondta nem kell vele foglalkozni, lehet még gyerekem, csak ha méhen belüli, akkor kell vele foglalkozni. Nem is izgulok, csak jó lenne tudni, h ez a terhesség alatti sok hormon miatt alakult-e ki, és felszívódik-e, vagy ilyesmi?! Nyugodtabb lennék, ha nem lennének ott, akkor is ha nem kell vele foglalkozni. Anyukámnak is volt méhen belüli 20 éve kivették, semmi baja, szóval nem izgulok, csak nyugtalanít.
2011. szept. 21. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem már az első terhességem alatt volt a külső falon két miómám. Az egyik sajnos tojásnyi méretűre meg is nőtt. Ez elég kellemetlen, de nekem azt mondta a dokim, hogy olyan nő is szült már nála, akinek krumplis-zsákra emlékeztetett a méhe...

Nekem szülés után szépen összehúzódtak, és semmilyen problémát nem jelentettek. Második gyereknél a kettőből csak az egyik jött elő (és nem is lett annyira nagy, mint elsőre), mondjuk zavart rendesen, főleg, amikor nagy pocakkal pont a köldökömnél nyomódott ki, ahol nagyon vékony a bőr... Akkor azt mondta a doki, ha véletlenül valami miatt császár lesz, akkor azonnal kiveszik azt is, de egyébként semmit nem csinálnak vele. Így is lett, természetes úton szültem.

Kíváncsi vagyok, a harmadikkal hogy lesz, most várom, de még nagyon pici, így ez még nem derült ki...

2011. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! És akkor életed végéig nem is kell foglalkozni vele?
2011. szept. 21. 18:55
 3/5 A kérdező kommentje:
És az mit jelent, h szülés után "összehúzódtak"? Hogy úgymond eltűnt teljesen és csak terhességkor jött elő újra?
2011. szept. 21. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van, összezsugorodtak, és mint írtam, a második terhesség alatt csak az egyik jött vissza a kettőből. (Sajnos a nagyobbik).

Amikor megszültem, és lelapult a hasam, még ki tudtam tapintani a miómát, de pár nappal később már nem.

Gondolom a hormonális változás gondoskodik a növekedésről és a zsugorodásról is, de erről egy orvos nyilván többet tud mondani...

2011. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, jó neked, h pár nappal később zsugorodott, mert nekem a 6 hetes vizsgálaton is ott voltak még, lehet még most is, hónapokkal később, de majd az éves rákszűrésen kiderül. Köszi!
2011. szept. 22. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!