Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én kapok dührohamot,...

Csak én kapok dührohamot, hogy az orvos, és a védőnő nyíl egyenesen ellenkező tanácsokkal lát el?

Figyelt kérdés

Van egy két éves örökmozgó kisfiam, és egy 7 hetes babám.

Mivel a nagyfiú száguldozik a motorral, úgy gondoltam jobban járok, ha valamilyen hordozókendővel megyek sétálni, mert könnyebben lépést tartok vele, mint babakocsival.

Az orvos szerint egészségtelen a hordozás bármely fajtája. Az ortopéd orvos szerint hordozzuk a babánkat minél többet, mert egészséges mind a testi, mind a lelki fejlődésének. A védőnő szerint csak nagyon ritkán, és ha nincs más megoldás.

Na, ilyenkor, hogy döntsek. Én a legjobbat szeretném a babámnak, de ki tudja megmondani mi a jó?


Az őssejt levétel miatt lett egy kis köldöksérve a babának (állítólag nem vágták elég rövidre). Az orvos szerint nem kell semmit csinálni vele, majd 1 éves korában műtéttel korrigáltathatjuk, ha úgy gondoljuk. A védőnő szerint tuti nem kell műtét, mert ragasztással szépen vissza lehet állítani. (persze ragasztom neki, mert ártan nem tudok vele, és ha sikerül, akkor miért tegyem ki műtétnek)


Jó lenne, ha legalább egyszer egyezne a szakemberek véleménye!


2011. szept. 21. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Én épp ezért a dokitól sosem kérdeztem semmit, a védőnőben megbíztam, így nem is ért bosszúság emiatt :) Ugyis mindneki magának találja meg a megfelelő megoldást. Sógornőm állandóan tanácsokat kér altatással meg cumival kapcsolatban, adom neki, de mondja, hogy mindig más módszert válik be, mint amit én mondok. :) Hát ez már így van. MAGAD URAM! :)
2011. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sem a szakemberek véleménye, sem "mezei" anyukák véleménye nem egyezik, szinte soha.

Egy ideig engem is bosszantott, de most már úgy teszek ahogy jónak látom (arra hallgatok, aki meggyőzőbb) és reménykedek benne, hogy jó döntést hozok.

Egészségügyi kérdésekben viszont tök gáz, hogy nem tudnak neked azonos szakvéleményt mondani, mert nem vagyunk orvosok, nem tudhatjuk mit lehet tenni. S az egyik doki ezt, a másik azt mondja...szörnyű.

2011. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Normál esetben, köldöksérv nélkül én biztos egyikre sem hallgatnék, egyedül az anyai érzésemre, hogy mit találok jónak, melyik megoldás kényelmesebb, kivitelezhetőbb.

Viszont így, hogy sérve van a picinek, nem tudom. Lehet, hogy ezért nem javasolja az orvos a hordozást?

2011. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Réti bubuzér ***** válasza:
88%
Sajnos ez van. Az orvostudomány igazából nem is tudomány, hanem empíria, azaz tapasztalatok összessége... Bár a magyar helyzetre még ez sem jellemző.
2011. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Emberekről van szó, nem gépekről. Itt nem egyértelmű, mi a jó döntés.

A legtöbb amit tehetsz, az az, hogy ilyen esetekben megkérdezed, miért azt javasolja, amit. És arra hallgatsz, akinek az indokai a leglogikusabbak. A döntés és a felelősség a tiéd.

2011. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 haramia ***** válasza:
78%

..háh :) nálunk is ugyanez a helyzet, csak mondjuk általánosabb témákban:

doki: teáztassuk a babát

védőnő: semmi tea, maximum csak víz


doki: szigorúan 3 óránkénti etetés

védőnő: igény szerinti szopiztatás


stb...


aztán mindig azt veszem figyelembe, hogy babának mi jön be jobban :)

2011. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Nehéz lehet két gyerekkel ... nekem egy kislányom van.De azt tudom, hogy a babának a legjobb az első időben a gerince miatt a mózes.Le lehet írni, hogy semmi baja nem lesz a gerincének, de sajnos nem... olyan puha mint a vaj, és azt sem tudja megmondani, hogy anya ez baromi kényelmetlen...ahol ezt kitalálták ott az asszonyoknak a földekre kell nap mint nap járni dolgozni, szóval...

A köldöksérvet pedig nem feltétlenül kell műteni, szépen visszahúzodik majd, csak ragaszd le.

Egyébként az egész terhesség-anyaság alatt sem tudja az emberlánya, hogy mit csináljon mert az egyik ezt mondja a másik meg azt...

2011. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A szakemberek véleménye soha nem fog egyezni sajnos.Én nagyon sokszor jártam így.A nagyobbiknak veleszületett vese megnagyobbodása volt amit az egyik orvos szerint kinő a másik szerint nem és műtéttel a fél veséjét el kell távolítani.Aztán az egyik szerint túl gyorsan csinál mindent,hiperaktív lesz a másik szerint nem,stb.A kicsi pont az ellentéte lassabban fejlődik..az egyik szerint gyógytornász kell neki,a másik szerint jó ütemben fejlődik,aztán a hozzátáplálás kérdése,amikor elkezdtem hozzátáplálni,az egyik szakember ezt javasolta a másik pedig azt...Én már teljesen belezavarodtam mint vasorrú bába a mágneses viharba.Most pedig itt vagyok ésd a két kezemet széttárom,hogy akkor kinek higyjek,mi a jó?
2011. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kislányos anyuka: jaj tényleg a hozzátáplálásna az kiakasztó...összevissze beszélnek:DDD.
2011. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Viszont így, hogy sérve van a picinek, nem tudom. Lehet, hogy ezért nem javasolja az orvos a hordozást?"


Nem, a kettő nem függ össze. A doki szerint folyamatosan merev alátámasztás kell a baba gerincének. Van benne logika, de, ha belegondolunk, mikor a kezünkben tartjuk, akkor sincs alátámasztva (vagyis csak ahogy mi tartjuk).

Igyekszem a megérzéseimre hallgatni, de folyamatosan bennem van a para, hogy nehogy rosszat tegyek.

Így meg megerősítés helyett, úgy elbizonytalanítanak, hogy a hajamat tudnám tépni.

2011. szept. 21. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!