Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos babának milyen...

7 honapos babának milyen étrendnek keéne lennie? Mikor milyen ételeket ehet? Ha fözök neki hogy és mit? Orvos nem mond semmit, védönö nincs.

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt nem csak ez a cikk, de sok más is van a hozzátáplálásról, meg valahol egy táblázat is, ahol pontosan le van írva, hogy mikor mit?!


[link]


Lent a kapcsolódó tartalmaknál tudsz a cikkek között váltani!

2010. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

Mindhárom gyerekem 7 hósan már azt ette,amit mi. Beleértve a tejet,tojást,húsokat is,kivéve a szárazbabot. Mind egészséges,és nem allergiás semmire.

Nem hiszek a tápszer-reklámoknak,hogy minden árt a babáknak. Mi is így nőttünk fel,és mindegyikünk egészséges.

Te természetesen úgy eteted a babádat,ahogy akarod.

2010. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az a cikk, amit az első belinkelt!

Az a babádtól is függ, hogy milyen az étrendje, nem szabad erőltetni semmit. Egyes babák gyorsan, mások pedig lassabban szokják meg az új ételeket. Tehát nincs olyan hogy kell, a táblázatok és adagok általában iránymutatók.

Az én kislányom 7 hónapos, anyatejes és tápszeres, 5 hónapos korában kezdtem el a kóstoltatást a tízóraival. 2-3 hét alatt sikerült kiváltani. Az almát csak más gyümölccsel eszi meg, őszibarack, meggy mellé keverve, egy kis gabonapehellyel. Aztán elkezdtem az ebéd kiváltását, ezzel még mindig kínkeservesen haladunk, még mindig nem sikerült teljesen kiváltani (nagyon válogat). Kapott már répát, krumplit, sütőtököt, céklát. Aztán brokkolit, tököt, cukkinit, salátát (főve), édesburgonyát, főtt tojássárgáját. Kicsit meg is fűszerezem, só, kapor, petrezselyem vagy bazsalikom (így nagyobb hajlandóságot mutat enni). Aztán elkezdtem krumpli helyett liszttel besűríteni, majd amikor ezt is megszokta, rendes olajos rántással készítettem a főzelékeket. Amikor már úgy-ahogy megevett egy adagot, akkor raktam neki darált csirkehúst (ez még csak a napokban volt). Kombinálom a zöldségeket egymással, pár hét után újra kóstoltatom vele, ami nem ízlett neki, hátha... Közben újabb gyümölcsöket is adtam neki, szilva, sárgabarack, narancs, cseresznye, és amelyikhez illik, egy kis natúr joghurt.

Minden ételt én készítek el. Igyekszem inkább párolni a zöldségeket és nem főzni, és ha lehet, nem turmixolni, hanem villával összetörni.

Ha adsz nekem e-mail címet, át tudom küldeni neked a Nagy babaszakácskönyvet. Elég jó, nekem csak egy dolog nem tetszett benne, hogy először a délutáni étkezést írja kiváltani.


Hogyhogy nincs védőnő?

2010. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is elmentem!
2010. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

én ezt használom, én főzök neki. Ha érdekel, írj privit, írok neked párat a saját receptjeim közül, de végülis te is nyugodtan kísérletezgethetsz. 6,5 hónapos a kisfiam, már eszi a zöldborsót, krumplit, céklát, rizset, petrezselymet, zellert, répát, cukkinit, tököt, almát, barackot, nektarint, meggyet.

2010. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3.iknak igen kéne a szakácskönyv,doktorik.renike83@gmail.com
2010. júl. 31. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!