Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei tai vásárlásnál mire kell...

Mei tai vásárlásnál mire kell figyelni? Méretekre? Hogyan kötözhető? Mindet lehet csípőre is? Milyen a jó?

Figyelt kérdés

4 hónapos 6,5 kilós babáról van szó jelenleg.

Mindenkinek szerette a babája? Vagy legalább rá lehet szoktatni?


Mi van, ha valami miatt útközben le kell tenni? Olyankor mit csináltok? Hova teszitek? Vagy ilyen nincs?


Bocs a hülye kérdésekért, nem akarok fölöslegesen pénzt kidobni.


2011. szept. 23. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak ismert, bevált márkás mei-tait vegyél, ilyen pl. a gremese (ha beütöd a keresőbe, kidobja az oldalt) vagy a hunbaba is jó, de azok drágábbak.

A gremeséről tudok nyilatkozni, mert nekünk az van, bevált, szeretjük, kaptunk vele rajzos leírást, hogyan kell kötni. Elég egyszerű, könnyen megtanulod.

Nekem azonnal szerették a gyerekeim, a nagyobbom a hordozókendőt is imádta, a kicsit abba bele se tudtam tenni, de a MT azonnal kedvence lett, sokat használjuk.

A gremese MT-hez lehet venni kis tartózsákot, amibe belehajtogatod, ha nincs rá szükséged, szép is, praktikus is.

2011. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megbízható, ismert márka legyen (tehát ne vaterás noname legyen), legyenek szélesek a vállpántok (még jobb, ha párnázott). A méretnek nincs jelentősége, ha nem vagy nagyon-nagyon nagy darab. Ez esetben valamivel hosszabb pántú mei tai-t keress (valahol gyártanak méretre).

Mindegyiket ugyanúgy lehet megkötni, lehet előre, csípőre, hátra, nincs különbség.

Az nem biztos, hogy minden baba szereti, de az enyémeim szerették/szeretik. Rászoktatni nem tudod, ha nem tetszik neki. De szerintem mindenképp próbáljatok ki párat, mielőtt megveszitek. Ha a babádnak nem tetszik, akkor se ijedj meg, mert lehet, hogy csak nézelődni szeretne. Ennek pedig hamarosan eljön az ideje, ugyanis 7-8 kilós babát nagyon ajánlott már háton hordozni (neked sem egészséges már elől akkora babát cipelni hosszú távon), és úgy tudja szemlélni a világot.

Ha útközben le kell tenni (ami szinte soha nem fordul elő), akkor lekötöm, és elteszem a táskámba (simán belefér). Ha vannak nálam szatyrok vagy ilyesmik, akkor azokat addig leteszem valahova, amíg kikötözöm a mei tai-t.

De szerintem mindenképp próbálj ki élőben néhányat, mert látatlanba nehéz eldönteni, hogy melyiket fogod szeretni te és a babád.

Amúgy nekünk Gremese van, és nagyon elégedettek vagyunk vele. :)

2011. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Még annyit, hogy a kérdés, hogy hová teszitek, az a babára vonatkozik. Pl lumbágót kapsz, elfáradsz :-) Akármi, pl tisztába kell tenni. Mert ilyenkor a babakocsi nagy segítség tud lenni.

2011. szept. 24. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ja, így már értem a kérdést. :D:D

Hát én általában olyan helyen teszem tisztába, ahol van pelenkázó, így oda le tudom tenni a babát. De ez az egyszerűbb eset. :D Ha kényelmetlen kezd lenni (bár ez nagyon ritkán - szinte soha nem - fordul elő, még 2-3 óra hordozás után sem), akkor pedig sietek, hogy gyorsan találjak egy helyet, ahol lepakolhatok, leülhetek. Meg hát nem is rögtön jön az elfáradás, hanem egy folyamat. És mikor érzem, hogy kezd kényelmetlen lenni kicsit, már akkor kezdek keresni valami helyet (akár egy pad a parkban), és mire már tényleg kényelmetlen, addigra már van pihenőhely. :)

2011. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Majd csak belejövök!
2011. szept. 24. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!