Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen napirendet "csináljak"...

Milyen napirendet "csináljak" 7 hetes kislányomnak?

Figyelt kérdés
A héten besokalltam attól, hogy napközben szinte semmit nem aludt, bármit is csináltam. Tegnap elkezdtem neki egy napirendet, hiszen szerintem tudnia kell már, hogy mikor mire számítson. Persze nem szigorú szabályok szerint, de nagyon ragaszkodom a déli alváshoz, ami sikerült tegnap és ma is. Tegnap 37 perc, ma 13 perc nyüglődés után aludt el magától a kiságyában. Eddig mindig ringattam stb., aztán rájöttem, hogy épp talán azzal tettem neki rosszat, zaklatott volt. mennyi alvás "kell" még ezeknek a babáknak? Úgy értem, hogy alukáljon délelőtt és még délután is a déli 2-3 óra alvás után? Vagy kössem le őt valamivel? A sétát is be akarom neki iktatni délután, mert sajnos a babakocsihoz való szoktatást is el kell kezdenem, eddig ordított benne. Rosszul csinálok valamit? 1. baba...
2011. szept. 23. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, ez így nem éppen egy 7 hetes babának való ;)

a déli alváshoz majd 1 éves kora körül ragaszkodj, előtte lesz 2 alvás ami pont úgy jön ki, hogy délben ébren lesz, de. és késő du. alszik majd egyet.


az meg, hogy ragaszkodjál-e, hogy 3x aludjon napközben? 7 hetes baba szinte még csak alszik, eszik, nem ragaszkodás kérdése, neki még nagyon sok alvásra van szüksége, ha ezt nem biztosítod nem tud fejlődni megfelelően az idegredszere.


a napirendeteknek abból kéne álnnia, hogy egymás után jönnek a dolgok és szinte még csak a fürdést lehet időhöz kötni.

tehát reggel felkel, tisztába teszed, megeteted és visszaalszik egy órára, majd felkel, játszotok kicsit, megeteted és alszik egy nagyot. ha felkel ismét megetetd ha sokat aludt és lehet menni sétálni. közben is aludhat, majd otthon szórakoztatod és ébren tartod a fürdésig, mondjuk 7ig és pancsi után lehet fektetni.


ha nem igény szerint etetd vagy tápszeres akkor könnyebb mert az etetések nagyjából fix időben vannak, akkor működhet úgy, hogy etetés, ébrenlét, játék és ezt ismételgeted nap mint nap 3 óránként.

de még kicsi ahhoz, hogy délben márpedig aludjon és esetleg még 1x, 2x

2011. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem, hogy ahhoz is kicsi, hogy 2-3 órákat aludjon, az se baj ha minden etetés után csak 1-1 órát alszik, a hosszabb nappali alvás majd akkor fog kialakulni mikor 2 alvásnál tartotok, ez minden babánál más de olyan 8-9 hónapos kora körül számíts erre.


ajánlom a suttogót, nagy jó minta napirend van benne

2011. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sine.lacrimna válasza:

az első minden szavával egyetértek.Csak annyit fűznék hozzá hogy az én fiam 10 hetesen 48 órán át ordított .

Hasfájós volt szegény.Azt hittem belehalok.

Nehéz az első babával.

De nagyon sok tapasztalatot ad a következőhöz.

Kitartás!

2011. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A suttogó c. könyvet nagyon ajánlom, az nagyon jó, én is az alapján állítottam össze a dolgokat, és persze a fiam magának. legalább azzal a könyvvel nem éreztem, hogy szar anya vagyok, nem úgy szólt hozzám az író, mint egy címeres hülyéhez. Ezért is jött be nagyon annak idején.
2011. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!