Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normalis hogy 9honapos...

Az normalis hogy 9honapos babam meg nem maszik csak hason kuszik, vagy neki ez ki is fog maradni es egybol jarni fog?

Figyelt kérdés
9honapos kislanyom eleg keson csinal mindent,most jott ki az elso fogunk is,es a maszas ami aggaszt,soha nem szeretett hason aludni,gondolom fokent emiatt nem probalkozik,ulesbol probal maszni de sokszor arcra eses lett belole vagy hason fekves.Talan fel az ujabb esestol,tudnek vhogy segiteni neki,es letezik h maszas nelkul egybol setalni fog?
2011. szept. 28. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

valószínűleg fok mászni is. ne aggódj, nincs elkésve.

sokat tedd hasra, mást nem kell tenned.

2011. szept. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ilyen korban kell elkezdeniük,nincs elkésve,az más dolog h a szuperbabák már szinte ugy születnek h másznak:)))

ha kúszik,akkor elöbb-utóbb rájön hogyan kell kitolni magát...


nem jo ha a mászást kihagyja,ez fontos mozgásforma.

2011. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9 hónaposan semmiről nem vagytok elkésve!!Gyógytornászunk szerint teljesen mindegy, hogy egy baba 8 vagy 11 hónaposan kezd mászni, csak lehetőleg másszon!Az én lányomnak picit lazábbak az izmai, és 11 hónaposan kezdett mászni.8 hónapos kora óta kúszik.Még most is sokszor a kúszást választja,mert az könnyebb.Viszont rájött, hogy mászva, és négykézlábból több mindent elér.Kezd már felkapaszkodni.Ő látszólag semmit nem csinált, hirtelen indult be.És ő is mindig háton szeretett aludni, aztán rájött, hogy hason jobb neki.Hónapok óta hason alszik most már.
2011. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A lányom 9,5 hónapos korában kezdett mászni, ne aggódj, időben van.

A fiam (ikrek) már 8 hónaposan mászott.

Nem egyformán fejlődnek, a tiéd normális ütemben! Ne siettesd!

2011. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

10 hónapos koráig hagynék neki időt, hogy egyedül rájöjjön a mászás "művészetére". Addig pedig nem aggódnék,még belefér ez a pici késés.

HA addig nem indul be, szerintem kérj segítséget: gyógytornász, konduktor néhány alkalom alatt beindítja általában, illetve megmutatja, mit tudsz tenni. Nem maradhat ki ez a mozgásforma, mert problémákat okoz az idegrendszer fejlődésében.

konduktor-anyuka

(Esetleg én is tudok segíteni itt, Bp-en)

2011. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
A kislányom már majdnem 11 hónapos volt minkor rájött hogyan kell mászni. ( Most 1 éves, és Neki is csak két foga van még - addig sincs velünk gond) Ne aggódj. Minket is elküdtek fejlődésneurológiára, ahol közölték hogy tök egészséges, de azért járjunk gyógytornára 3x 1 héten, és gyógyúszásra 2x 1 héten, jó sok pénzért. (És ha nem járunk ez, meg ez, meg ez lesz...)Nem jártunk. Néha alig bírom utolérni úgy "teper". Nem szabad tanítani neki ezeket a mozgásformákat, hiszen az idegrendszer fejlődésével jut egyre előrébb a mozgás "ranglétráján". Nyugi, szépen, a maga kis tempójában haladni fog előre ezen a ranglétrán. A gyerekorvosunk pont a héten mondta: Mire 5 éves lesz, ugyan úgy fog futni, biciklizni, és ugyan annyi foga lesz mint a kortársainak, akik már 9 hónaposan rágtak, és jártak. Nincs két egyforma baba.
2011. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van.A leírtak alapján szépen fejlődik a lányod!Tényleg nincs 2 egyforma gyerek, barátnőm ikrei sem egyformán mozogtak.Hozzáteszem, nem biztos, hogy az a jó, ha egy baba 8 hónaposan áll..a csontjainak, és az izmainak meg kell érnie erre.Nem szabad siettetni a dolgokat!Az orvos, és a védőnő már felhívták volna a figyelmedet, ha valami gyanúsat észlelnek a gyereknél.A baba irányít mindent, ő tudja, mire és mikor képes.Minél többet kúszik, mászik a földön, annál jobb.Ezt a gyógytornász ismerősöm mondta.
2011. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most kezdjem el sorolni én is azokat az eseteket, ahol a szülő még 10-11 hónaposan sem lépett mozgásfejlődés ügyben,és a kicsi nem hozta be a lemaradást? Nekik ezt nem fogják megköszönni a gyerkőcök. :-(

Persze, a többség egyszerűen lassabban érik (az enyém is 10 hós volt, mikor mászni kezdett), de van akiknél más a gond.

Szerintem az ember inkább szánjon rá időt, meg pénzt, ha kell,de később ne bánja meg a döntését. Egy normális gyógytornász, vagy konduktor úgysem kezeli, ha nincs miért.

Az előbbi konduktor-anyuka

2011. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9 hónaposan nem feltétlenül kell tudnia mászni!Vannak lassabban fejlődő gyerekek is.Gyerekorvosunk mondta, hogy elég tágak a határok, hogy egy gyerek megcsináljon egy mozgást, és az sem gond, ha kihagy valamit.És ezt nem én mondtam, hanem egy orvos, aki 20 éve van a szakmában.És igen, fontos a mászás, de egyelőre szó nincs arról, hogy ki fogja hagyni!És olyan nincs, hogy kúszásból egyből sétáljon valaki..Barátnőm kisfia 10 hónaposan már állt, de egy éves kora után kezdett mászni, szóval ő felcserélte a sorrendet.És mi lett belőle?Semmi!Tesóm soha nem mászott, és diplomás ember, 2 nyelvvizsgával.Hogy érted azt, hogy nem hozták be a lemaradást?Örökre a földön maradtak?Kúszva húzták ki az érettségi tételt??Nem kötözködni akarok, bocs!Csak szerintem nem kell egyből sötéten látni a dolgokat, mert azt viszont tényleg megsínyli a gyerek, ha az anyukája szorong, és feszült..az tényleg gátolhatja a fejlődését.
2011. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha visszaolvasol,látni fogod, hogy nem ijesztgettem senkit, csak a tapasztalataimat írtam le.

Én is tizenéve vagyok a pályán, láttam már néhány dolgot.

Azok, akik nem hozták le a lemaradást, azoknál komolyabb idegrendszeri károsodás állt a háttérben. Egyes esetekben ez elég későn mutatkozik meg. Gyakran csak ilyenkor,8-10 hónaposan a mászás, kúszás,ülés hiányát veszi észre a védőnő, vagy az anyuka. Az esetek többségében a baba kicsit lassabban ugyan, de magától "beérik", és megtanul minden mozgásformát. (Nem kúszik el érettségizni.)

Egyes esetekben viszont ez a lemaradás egy felhívó jel, hogy nagy baj van, fejleszteni kell ahhoz, hogy beinduljon a mozgás. Hogy ebbe a kisebb hányadba tartozik-e az ember gyereke, azt viszont házilag egy laikus nem mindig tudja megítélni. Ehhez kell a szakember.

Erre próbáltam utalni.

konduktor-anyuka

2011. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!