Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első babájával nem...

Akinek az első babájával nem volt egy perc nyugalma sem, mennyire könnyen vállal még egy babát? Ha vállal mennyi idő után? A másik baba lehet hogy teljesen más természetű?

Figyelt kérdés

18hónapos a kislányom,és nagyon nehéz vele. Piciként hónapokig hasfájós volt,se éjjelünk se nappalunk. Sokat sírt,és nyughatatlan volt. Mostanra borzalmas akaratos,hisztis,és állandóan fel van pörögve. Nagyon nehéz vele,és nem lehet semmivel lekötni. De nagyon okos,gyorsan tanul,de határtalan az energiája!

Vacilálok a tesón,mert az az igazság hogy még egyszer nem szeretném azokat átélni amit a lányommal. Mai napig nem tudom kialudni magam és regenerálódni. Lehet hogy szörnyen hangzik,de számomra borzalmas volt a csecsemőkor. Mennyi az esélye hogy megint egy ilyen kis ördögfiókám legyen?


2011. szept. 28. 14:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy ezektől függetlenül IMÁDOM!
2011. szept. 28. 14:09
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsiként detto ilyen volta az én lányom is, kétségbe is estem rendesen, amikor kiderült, hogy becsúszott a kistesó!

17 hónap lett köztük, az első időszak most is nehéz volt, de kizárólag a nagyobb miatt. Az öcskös nagyon jó csecsemő volt, huszadannyit nem "kínlódtam" vele mint a lányommal. Aztán ahogy nőtt, úgy változtak a dolgok, a lányommal fokozatosan könnyebb lett és a fiam egyre nehezebb esetté vált.

Most 3 és 1.5 évesek.

2011. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mintha lányomról írtál volna.

Hát nem tudom...én még nem tartok ott, hogy bevállaljak még egy babát. A csecsemőkor nekem is iszonyat volt. Üvöltés, hasfájás, sírás, sikítás...ahh...

Még csak 1 éves, de szerintem igazi kis hisztigombóc lesz belőle. Én is imádom, ő mindenben az első, mindent megteszünk érte. DE nem tudom, hogy akarom-e még egyszer.

Azt mondják kétszer nem üt ugyanoda a ménkű, de hát ki tudja...Anyukámnak 3x tört el a lába, akkor az első után azt mondta, hogy kétszer nem eshet meg ilyen.

Viszont bennem van, hogy szeretnék még egy gyereket. Mindig azt gondoltam két babám lesz. Úgyhogy lehet, hogy majd 4-5-6 év múlva megváltozik a véleményem és rászánom magam. De amíg az egyik kicsi, másik pici lenne és esetleg mindkettő ordítana...na ezt nem akarom.

2011. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen ha tudnám 100%ra hogy a második babával sokkal könnyebb lesz,akkor 1percig sem vacilálnék!
2011. szept. 28. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Enyém lány is ilyen volt! Jaj még ma is a hideg fut végig a hátamon, ha eszembe jut a kicsi kora, pedig imádtam nagyon, de nagyon, de iszonyú nehéz volt vele. 6 hónapos koráig csak sírdogált, már vizsgálta doki, de semmi baját nem látott, egyszerűen csak síros, ez volt a válasz! Később hisztis lett, és még ma is kis nyughatatlan, értetlen, mindenért nyöszörgő. Most 3,5 éves nagylány.


Nem volt még egészen 2 éves, mikor úgy döntöttem, ha most nem lesz tesó és vissza megyek dolgozni, akkor már nem is vállalok tesót. Inkább -csúnyán kifejezve magam- tudjuk le egyszerre mindkettő. Terhes lettem a kicsivel, 2 év 7 hónap van köztük. A kicsi egy áldott jó gyerek. Egy hangja nincs babának sem volt sírós, evett, aludt, most kezd nyűgösebb lenni, jönnek a fogai és kezdődik a szeparációs szorongás. 8 hónapos a drága.


Amúgy ahogy én tapasztaltam saját bőrömön, sokban befolyásolja a gyerek viselkedését anyuka lelki állapota! A lányommal mindent olyan nagyon jól akartam csinálni, nagyon jó anyuka akartam lenni, szoptatni és persze nem ment a szoptatás, nem tudtam miért sír ideges, feszült voltam és ez a gyerekre is kihatott.

A másodiknál úgy voltam vele, hogy lesz ami lesz, már jól hozzászoktam a gyereksíráshoz, és tapasztaltabb vagyok, hát ment is a szoptatás azóta is megy és a baba is tök nyugis én sem bosszantom magam felesleges dolgokon, amiért mondjuk az elsővel az idegeim a plafonban voltak.

Sokkal lazábban kezelem a dolgokat!


Ja és a kicsivel még pocakban megbeszéltem, hogy nem lehet kis ördögfióka, mert akkor anya világgá megy! :))

2011. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

15 hónapos lányom mái napig nem alszik soha egyetlen percre nem képes egyedül játszani,semmi nem tudok mellette csinálni,főzni is éjszaka szoktam...romon vagyok :(((

Imádom,mert ügyes,okos,és gyönyörű,de kistestvére az 1000+1%,hogy nem lesz!!!!

2011. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mintha a 16 hónapos kisfiamról írtál volna.Szeretnénk még babát,de én már előre félek,hogy megint egy eleven babánk lesz.Hisztis, nincs el egyedül,minden érdekli,ami veszélyes.Tanulékony baba.Ígyis IMÁDOM!!
2011. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az első babánk 2 hónapig hasfájós volt, de ez nem riasztott el a kistesótól. Igaz, ha nem fájt a pocija, akkor nyugodt volt. 2,5 év a korkülömbség. Most nem egyszerű a nagyobbal, mert ő is nagyon pörgős, és őt is minden veszélyes dolog vonz, délután szintén nem alszik. Plusz már benne van a dackorszakban és iszonyú hisztis lett. Valamint itt a testvérféltékenység. Viszont annyiból meg könnyű, hogy már nagyjából önálló. Egyedül eszik, egyedül wc-zik. Pl. amikor a kicsit szoptatom, és neki akkor kell pisilni, el tudja egyedül intézni. Nekem a második babám lett sokkal sírósabb és hasfájósabb, vele 3 hónapos koráig semmit nem aludtam én sem. Ki voltam teljesen. Már kinőtte szerencsére, de így is fárasztó kettő gyerekkel egyszerre. Viszont megszoktam-mint ahogy szokták mondani mindent meg lehet szokni-, hogy fáradtan üzemelem végig a napokat. Lehet, hogy a kicsi is pörgős lesz, mert nagyon mozgékony, és ő sem alszik sokat, akkor így jártam...elfogadom így a dolgot. Egy szónak is száz a vége: nem bántam meg a kistesót.
2012. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!