Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam (13 hónapos) középfülg...

Kisfiam (13 hónapos) középfülgyulladásra antibiotikumot kapott, ma 3. napja szedi, csupa pötty lett tőle. Mit tegyek? 4-ig volt gyerekorvos.

Figyelt kérdés
Esetleg Fenistil csepp? Járt valaki így és szedett rá ezt?
2011. szept. 28. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A Fenistil jó, meg a Kálcium. Holnap vidd el orvoshoz, én már az esti adagot nem adnám be.
2011. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Holnap 11-re kell amúgy is visszamenni, de addig este és reggel lenne egy-egy adag. Úgy tudom, az intibiotikumot nem lehet abbahagyni, ezért vagyok teljesen tanácstalan.
2011. szept. 28. 16:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Még szoptatok, az is jó, ha én iszom mondjuk 1000 mg kálciumot? Ilyen picinek nem tudom, lehet-e adni és milyen formában.
2011. szept. 28. 16:55
 4/17 anonim ***** válasza:

Én felhívnám az orvost, vagy ha nem elérhető, akkor az ügyeletet.

Allergiával nem szabad packázni!!


Nálunk is volt ilyesmi. Le kellett állni, és más antibiotikumra váltani!

2011. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ne add be a további adagokat, nagyobb baja is lehet a kiütéseken kívül, mondjuk gégeoedema. Calcimusc van otthon? Abból adhatsz reggel és este 1/2 ampullát, az az ő adagja. Nálunk is előfordult antibiotikumtól pöttyösödés, akkor a kicsi 6 hónapos volt, a fent leírt módszert javasolta az ügyelet, másnap kaptunk a dokinktól másfajta antibiotikumot, ezt pedig felírták a kis könyvbe és a dokinál is a rendszerbe, hogy soha többet nem kaphatja.
2011. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz fulladásos rohamota babádnak,akkor ne ad be már az antibiotikumot.

Menjetek az ügyeletre,felírnak camusk ampullát,és fenistil cseppeket.Ha nincs otthon.

2011. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sikerült elérnem otthon a doktornőt, azt mondta, hogy beadhatom az esti antibiotikumot, csak adjak mellé 10 csepp Fenistilt.


Amiket írtatok, azok után most nem tudom.... Nyilván tudja a doktornőt, amit mond, de szerintetetk így is fennáll a komolyabb allergiás roham lehetősége?

2011. szept. 28. 18:47
 8/17 A kérdező kommentje:
Van itthon Fenistil csepp és azt már be is adtam.
2011. szept. 28. 18:49
 9/17 anonim ***** válasza:
Nézd,nekem penicillin allergiám van.Nekem a pötty után már a fejem,torkom dagadt el.Roham mentő jött értem. Nem kockáztatnék a helyedbe.
2011. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,nekem még szerencsém volt,mert az antihisztamin injekció és a ca hatott.De az egyik barátnőmet intubálták is ilyen miatt,3 napot utána az inteziven töltött.
2011. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!