Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Hogy adjam be neki...

S. O. S. Hogy adjam be neki az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom nagyon beteg és nem tudom neki beadni az antibiotikumot.Próbáltam már kiskanállal,nurofenes fecskendővel,pici vízzel,pici almalével,de ahogy emelem a szájához ordít és megy a torkára,és fuldoklik.Valami jó ötletet adjatok,mert nagyon kétségbe vagyok esve:(,nagyon fontos lenne bevennie a gyógyszert.
2011. okt. 26. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amikor beteg volt a lányom sima fecskendővel adtam be neki,volt hogy küzdöttem vele 20-25 percet mire sikerült.

Jobbulást nektek!

2011. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A nurofenes és asima fecsi szinte ugyanaz:(

Tegnap másfél órát szenvedtünk,de csak az lett az eredmény,hogy lilára ordította magát:(

2011. okt. 26. 09:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is úgy kellett beadnom a gyógyszert a kétévesemnek, ahogy egy libát tömnek. Mindent elutasít, kiköp, küzd. "ráültem", fecskendővel lassan a szájába nyomta a gyógyszert, majd összeszorítottam na száját, mert úgyis nyelnie kell. Sajnos más választás nem volt. A kis üveg sumameddel nem lehet pazarolni :(
2011. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt is megpróbáltam,és az lett,hogy úgy ordított,hogy még levegőt sem vett,utána meg az egész a torkára ment és fuldoklott:(Nem vagyok egy elveszett ember,de most nagyon kétségbe vagyok esve:(
2011. okt. 26. 09:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha üvölt és rettentő lassan, cseppenként nyomod a szájába, hogy ne legyen nagyobb mennyiség mint a nyál egyébként? Én erősen a nyelvihez szoktam nyomni a fecskendőt és akkor nem tudja leszippantani a légcsőbe, hanem keveredik a nyállal. És nagyon lassan adagolni. Más ötletem nincs :(
2011. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy !!!Köszönöm,hogy írtatok.A végkimerülés határán állok 54 órája vagyok talpon és totál kész vagyok.Most felhívtam a dokit,hogy segítsen mert nem megy,azt mondta ír kúpot!!!VÉGRE!!!!!!!!
2011. okt. 26. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint most meg tudtad oldani. Azért leírom, mi hogyan csináltuk, hátha legközelebb jól jön.

Vettem sima fecskendőt, ami azért nem olyan, mint a Nurofenes, mert vékony a vége.

A szeme láttára szívtam fel bele a gyümölcsléből. Kicsit bizalmatlan volt, erre a saját számba nyomtam. 3. alkalommal már megitta így a gyümölcslevet, később már úgy is, ha nem látta, amikor felszívom. Mivel az antibiotikum is jóízű, végül már azt is elfogadta belőle. Azért napi szinten adtam még egy darabig így neki gyümölcslét is, hogy rögzüljön a dolog.

2011. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!Ezt ki fogjuk próbálni!!!!Ha meggyógyul,akkor elkezdjük majd a "fecskendő kúrát".Hátha megszokná...

Eddig soha nem volt ezzel baj,olyan szépen bevette a gyógyszereket,mostmeg....

2011. okt. 26. 10:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom egyébként, hogy a tesco-ban lehet kapni valami cumi félét, amibe bele lehet tenni a gyógyszert. Talán az használható, bár ez csak ötlet, mert én magam nem próbáltam.
2011. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én sem tudtam neki beadni a szirupot, aztán belekevertem egy kis vaníliás danettbe (azt nagyon szereti), s úgy gond nélkül elfogadta. nem tudtam mást kitalálni, nekem sem ment másképp. egyik ismerősöm ajánlotta, hogy keverjem bele egy kis pépes vmibe - nálunk bejött.

javulást nektek is!

2011. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!