Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van e a következő kérdésre...

Trényi Péterné kérdése:

Van e a következő kérdésre jogszabály? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Van egy anyuka aki 3 hónapos gyermekével gyesen van. A nagyobbik kislánya bölcsődés aki mielőtt a tesó meg nem született ott alhatott a bölcsibe. Jelen pillanatban miután a kicsivel otthon van ebéd után el kell vinni a gyermeket. Anyuka háborog, hogy nehéz neki a kicsivel a nagyobb gyerekért jönni, stb. kifogások, hogy a gyerek ujra ott alhasson. Kérdésem az, hogy van e erre jogszabály ami szerint kötelezhető arra, hogy igenis ebéd után vigye haza a gyereket. Ha van akkor a bölcsőde le lenne fedve és az orra elé lehetne tenni jogszabályt. Kérem, akinek van ha létezik ilyen, akkor küldje el, hogy ki tudjam nyomtatni. SOS
2011. szept. 29. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs jogszabály, ezt csupán kérni szokták, ha kevés a hely és sok a gyerek, mert nehéz elférni.

Azt viszont megteheti a bölcsőde, hogy nem vesz be olyan gyereket, akinek valamelyik szülője otthon van.

2011. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még az is csoda,hogy bevették a nagyobbikat a bölcsibe,ha az anyuka otthon van.
2011. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Megkérdezhetem miért zavar téged, hogy egyel több kisgyerek alszik ott délután? Megértem az anyukát, valóban nem könnyű egy pár hónapos kisbabával..

Amúgy talán gondozónő vagy? Mert akkor elég szomorú hogy ennyi empátia sincs benned! A másik hogy ez úgy gondolom nem a Te kompetenciád hanem a vezető feladata ebben dönteni!

2011. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem mit zavar hogy ott alszik....Egy 3 hónapos baba ellátása nem könnyű feladat! mit nyer a bölcsőde azzal, ha alvás előtt hazaküldi a gyereket? Plusz férőhely így nem szabadul fel.

Amúgy Így szól a jogszabály

1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról Gyermekek napközbeni ellátása 41. § (1) A gyermekek napközbeni ellátásaként a családban élő gyermekek életkorának megfelelő nappali felügyeletét, gondozását, nevelését, foglalkoztatását és étkeztetését kell megszervezni azon gyermekek számára, akiknek szülei, nevelői, gondozói munkavégzésük, munkaerőpiaci részvételt elősegítő programban, képzésben való részvételük, betegségük vagy egyéb ok miatt napközbeni ellátásukról nem tudnak gondoskodni. A napközbeni ellátás keretében biztosított szolgáltatások időtartama lehetőleg a szülő munkarendjéhez igazodik.


Vagyis: nincs olyan jogszabály, hogy ha valakinek kistestvére születik, akkor nem járhat bölcsődébe.


Ui: Remélem nem gondozónő vagy, mert akkor inkább válts pályát!!

2011. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak van igaza. Az igaz, hogy nem én vagyok kompetens eldönteni, de amikor napi 10-15 telefonos érdeklődőt aki dolgozik és miatta van elutasítva ez sajnálatos. Egyébként hiába szeretem a gyereket,de olyan elől foglalja a helyet aki dolgozik, ő pedig otthon van. Egyébként tudomásom van olyan bölcsődékről, ahova a gyeses szülő gyermekét nem veszik fel, csak aktív dolgozóét.
2011. szept. 29. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, vannak ilyenek.

De attól, hogy ebéd után hazaviszi a gyereket, még nem lehet felvenni egy másik gyereket is, hiszen ettől még az a hely foglalt.

2011. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!