Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feláll kapaszkodás nélkül,...

Feláll kapaszkodás nélkül, lehajol, leguggol és úgy játszik, de nem lépett még egyet sem. Mikor fog? Volt így valaki?

Figyelt kérdés

Egyik fiam ezeket csinálja, egy kezét fogva szépen jár, de saját magától még nem tett egy lépést sem, ha nem ér el, akkor inkább lemegy négykézláb és odamászik. Nem szereti ha vezetik főleg két kézzel, inkább amit maga tud egyedül, azt csinálja.

Másik még csak ma kezdte, hogy egy kézzel is lehet vezetni, amúgy kivezettetné magát a világból két kézzel.

13,5 hósak


2011. szept. 29. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is most múlt 1 de még nem jár sőt megállni sem áll magától. Vezettetné magát (néha szoktam), de azt nem szeretem, így csak ritkán szoktam. Ha nem figyel oda akkor megáll magától, de ha észreveszi azonnal leül. A nagyobbik lányom 1 évesen már járt. Eltérő ütemben fejlődnek a gyerekek. A védőnő azt mondta, hogy mostanában később indulnak el a babák (15 hó környékén), de a gyógytornász szerint amíg 18 hónapos koruk előtt elindulnak nincs gond. Leírásod alapján egyik fiaddal sincs szerintem gond a mozgásfejlődés területén :)

Egyébként 2 vagy egypetéjű ikrek?

2011. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az én lányom is elindult 1 éves kora előtt. 3 éves lesz. :-)

Egypetéjűek, egy hónappal előbb születtek, mozgásfejlődésben azt hiszem ezt le is kell számolni, így 12,5 hósnak számítanak. A kisebb az ügyesebb(8,6 kg), nagyobb a vezetgetős, neki lehet nagyobb a feneke azért lustibb, mindig is az volt , ő 9,5 kg.

:-)

2011. szept. 29. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
De cukik lehetnek :). Biztos hamarosan el fognak indulni. Én is nagyon várom már, hogy végre elinduljon a kisebbik, mert állandóan feltörli az ovit, a játszóteret meg mindent :) Ráadásul van egy kis rongyija amit hordoz magával így az is állandóan a földön van.
2011. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálam a kisebbik a Coca-Colához kapott "vuvuzelát" hurcolja mindenfelé. :-)
2011. szept. 29. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Na az sem lehet semmi :D :D :D
2011. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fiam 14 hónapos.Kb 11hónapos kora óta volt,hogy fogta mindt két kezem és ment.Aztán már bútorok mellett,utána az már az is elég volt neki ha csak egyik kezemnet fogta.1 hónapja jött az,hogy magától megtette az ágy-szekrény(50cm)távolságot.2 hete pedig ha kimegyünk az udvarra,mászik egy kört aztán guggol majd feláll és megy :)Több métert megtesz már,de van hogy közbe még kicsit kézre esik,aztán pedig feláll és megy tovább :)

Nagyon gyorsan fejlődök a járása.Te is nem sokára szaladhatsz utána,mert nekem is kinyitja a kiskaput is :)

2011. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!