Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el ÖNÁLLÓAN,...

Mikor kezdett el ÖNÁLLÓAN, kapaszkodás nlkül járni a babátok? És mikor kezdett el bilibe pisilni/kakiklni?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom. Kapaszlodva (akár egy kézzel) kb három hónapja jár, de önállóan még nem tud. Bilire rátettem múltkor, erre felállt róla, feltette a fejére, és röhögve mászkált. Hát nem tudom, hogy mikor lesz ebből valami....
2011. máj. 7. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A bilizés még jóval odébb van... ne vedd a szívedre a reakcióját.


A lányom egyébként 11 hósan lépegetett bútorok mellett fél kézzel kapaszkodva, és a szülinapja után egy héttel indult el önállóan 8Sosem vezetgettük).

2.5 évesen lett szobatiszta, egyetlen hét alatt.

A fiam még nem volt 10 hós és már ugyanígy lépegetett, mindenki szerint "hűdehamar járni kezd majd", ennek ellenére most 15 hósan még mindig kapaszkodva közlekedik, vagy négykézláb, vagy feltérdelve. De én pl 16 hósan indultam el, bár egy héten belül ugrottam és lépcsőztem is.

A szobatisztaságot még nem próbáltuk egyáltalán, már mondja hogy "kaka" ha besikerült a pelusba, de igazából ez még csak a messzi kezdet, egyáltalán nem lenne érett a bilizéshez, nem képes szabályozni és nem is értené hogy mit várok tőle.

2011. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

nem is idegesítem magam ezen.

a kislányom 14 hós 1 hete kezdett el önállóan menni

majd nyáron tervezem a leszoktatást.

jön a meleg és csak bugyit adok rá nappal

úgyis tudom mikor kakil akkor majd ráültetem a bilire

nem akarom magam agyonaggódni hogy mi lesz.

hiába akarjuk leszokatni ha ő még nem érett rá teljesen.

egy idő után már úgyis zavarni fogja ha pisis és főleg kakik a pellus...

azt mondják amúgy akkor érdemes elkezdeni a bilizést

ha már stabilan ül és áll a baba..na és agyilag érett rá és okos baba :)

szóval nyugi

2011. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

bilizés jó soká lesz! mondja már, hogy "anyu, pisilnem kell"? ráérsz még, majd jövő nyáron kezd el.


járni enyém 1 évesen járt önállóan, előtte 7 hónapos korától bútorok mellett, 10 hónapos korától a kezét kellett fogni vagy széket, bébitaxit tolt maga előtt

2011. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Anyukám azt mondja, hogy én 9 hónaposan már a bilin ületm, és másfél évesen teljesen szobatiszta voltam. És ezért nagy a nyomás rajtam, hogy akkor az én gyerekem miért nem :(
2011. máj. 7. 12:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
1 év 2 hetesen kezdett önállóan járni. Most 18 hós és még nem bilizik, majd nyáron (a melegben, amikor kevés ruha kell akkor) fogom rászoktatni.
2011. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi, akik most vagyunk felnőttek, azért voltunk nagyon hamar szobatiszták, mert akkor még nem volt eldobható pelenka. Csak a textil, meg valamilyen Ágnes-betét, amit anyáink mostak. Abban persze, hogy kellemetlen volt minden nap, így hamar leszoktunk róla, hogy abban rohangáljunk.

De a mai világban az eldobható, kényelmes, nedvességet nem visszaeresztő pelenkákkal nem várhatjuk el gyermekeinktől, hogy egy évesen szobatiszták legyenek.

Kisfiam 19 hónapos, és olyan messze állunk a bilizéstől, mint Makó Jeruzsálemtől. Néha szól, ha bekakilt, mert az zavarja, de a pisi egyáltalán nem.

Van bilink, van wc-szűkítőnk, egyiket sem akarja használni, ha ráültetem, sír. NEM SZABAD ILYEN ESETBEN ERŐLTETNI!!! Csak rossz emlékeket raktároz el magában róla, és rosszabbat csinálunk vele, mintha hagynánk, hogy ő maga érjen meg a feladatra.

Én a nyáron meg fogom próbálni a kisgatyót kint a kertben, aztán meglátjuk, hogy fog rá reagálni: kéri-e a kakihoz a pelust, vagy valamit, illetve zavarni fogja-e a lába szárán esetleg végigfolyó pisi. Meglátjuk.

Egy a lényeg: 1 évesen még nagyon korai ezen gondolkodnod, bármikor is lettél te magad szobatiszta.


Egyébként kisfiam pont az első szülinapja előtt pár nappal tette meg az első bizonytalan, kapaszkodás nélküli lépéseit, és 3 hét alatt jutott el olyan szintre, hogy már nem is mászott, csak ment.

2011. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

11 és fél hónaposan indult el önállóan

most 22 hónapos, a bilire rá se néz


"A szobatisztaság ideje 2 éves kor után következik el, de a valódi szobatisztaságra általában 3 éves korig kell várni és a legtöbb gyereknél még ezt követően is előfordulnak “balesetek”.


Vannak olyan csodagyerekek, akik már másfél évesen a bilire járnak és akik soha nem pisilnek

be éjszaka, de ezek általában más gyerekei A mieink, főként a fiúk, kényelmesebbnek tartják a pelenkát, és csak ücsörögni járnak a bilire, ha egyáltalán hajlandóak ráülni. De a más gyereke miatt nem érdemes bosszantani magunkat és azzal se törődjünk, hogy anyáink azt mesélik mi már 1 évesen…" :))

2011. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, innen vettem az idézete, de a többi is hasznos

[link]

2011. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Hát akkor a bili felejtős egyelőre.

Járni továbbra sem jár önállóan, sőt, nem is próbálkozik. Ha megpróbálos rávenni, azonnal leül a földre, és kész. Pedig az ereje meglenne hozzá, valamelyik nap meglestem, a kiságyban egyik kezével a rácsot fogta, másik kezével a cumisüveget, és páros lábbal ugrált. Szóval nem hinném, hogy nincs elég ereje, vagy rossz az egyensúlyérzéke. Remélem hamarosan elindul...

2011. máj. 12. 10:45
 10/11 anonim ***** válasza:
miért sietteted? hagyd a saját tempójába fejlődni, nem kell rákényszeríteni az akaratodat, ez nem verseny! nagyon ügyes a babád, örülj annak amit tud, ráér akkor elindulni mikor kész van rá!
2011. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!