Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek rossz evő 1év körüli babája? Mit csináltok hogy többet egyen, és miből mennyit eszik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát nézd meg mikor mit eszik. Ha kell pár napig írd fel, de ide írd azt is fel hogy 10 órakkor 3 szem kuki, 10:30kor tejszelet 12-kor ebédböl pár kanál. és már la´tni is fogod hogy hopp egész délelött ment egy egy falat amit te nem gondolsz soknak de öt eltelíti.

ha nincs nassi, és egy egy étkezés között eltalik 3-4 óra minimum és még sem eszik, akkor kérdezd meg az orvosodat.

2011. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a napokba lesz 13 honapos 9700 gramm, most vagyunk tul egy hasmenesen is.Gyakorlatilag a spenoton kivül semmiböl nem eszik egesz adagot, ez olyan 200 gramm az ö eseteben.Voltunk orvosnal is mert vashianyra gyanakodott, de minden rendben.En mar ott jarok mindegy hogy mit, csak egyen(persze edesseg kizarva).Ma a huslevest sem volt hajlando megenni....örjitö!Amit meg szivesn megeszik aza hazi gyartasu kremturo amit altalaban valami gabonaval tuningolok, vagy a toast kenyer(sonka, sajt benne).A tied miket eszik meg?
2011. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az én lányom 1hét múlva lesz 1 éves és olyan 9200gramm a súlya.Nálunk az evés olyan 1,5hónapja lett ilyen szenvedős.Előtte gyönyörűen evett szinte bármit.Nálunk is a spenót amiből a 200gr simán megeszi,ami még úgy ahogy megy az a sütőtök és a gesztenyés bébiétel amiből az egészet meg eszi.Másból olyan 140-160gr körül eszik jó esetben.Reggel-este tápszer na abból mindig sok lecsúszik,260ml simán.Vacsira szokott kapni sonkát,sajtot,kenyeret ezekből még aránylag sokat eszik,a többi változó van nap amikor elég jól eszik,van amikor szinte semmit!Nasit csak kaja után kap,joghurtot,vagy túró rúdit és már csak vizet adok inni is.Nagyon elkeserít hogy ilyen rossz evő,és hogy lehet én csinálok valamit rosszul.
2011. szept. 30. 14:41
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

nem csinalsz rosszul semmit ilyenek....sajnos nem olyan igazi zabagepek, bar jo lenne.Az en fiam is csak vizet iszik.Altalaban fözök neki külön, fözök magunknak, van bebietel es a 3 alternativabol nem eszik meg egy egesz adagot.A multkor palacsintat csinaltam...gondoltam majd jol bekajal, elsöre nem kellett neki masodjara lengette, mint a zaszlot, harmadjara a latvanytol is SIRVAFAKADT!Feltetelezen az en gyerekem az egyetlen aki bög a palacsinta latvanyatol!

2011. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A Te babád mennyit eszik egy nap körülbelül?
2011. szept. 30. 18:39
 6/15 anonim ***** válasza:
nos, a ti babátok még egész jó evő hozzánk képest. 2 hét múlva lesz kislányom 1 éves. Kb. 8 kiló, 11 hónaposan volt 7700 gr. Ebédre 100 grammnál többet nem igen eszik. Vacsora meg olyan 120-150 jobb esetben. Volt idő mikor két üveg univeres bébikaját megevett az ugye olyan 160 gr körül van 2x. De az utóbbi időben nagyon nem csúszik semmi. Kicsit idegesít, de egyszerűen nem tudok többet beletömni. Nasizni nem nagyon szokott, inkább ebéd után kap kekszet, meg uzsira.
2011. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ezt írom, de olyan jó nektek, hogy ennyit eszik a gyereketek. A fiam 13hós, 1 évesen 8600g volt. A tápszert 4 hós kora óta az istennek nem akarja meginni. A szilárd kaja...hát az is inkább hagyjuk, fél pohár joghurt, 100g főzi, jobb esetben. Kész idegroncs vagyok. A sok-sok orvos szerint, akiknél jártunk makk egészséges. Érdekes, de ő is a spenótos tésztát eszi meg szívesen.
2011. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,

hát a te babád szerintem szuper jól eszik.

Nekem a lányom is pont ennyi kiló és 1 éves.

Pont ugyan így is eszik. délben 100-200 gramm között eszik.

eddig nem figyeltem a grammokat most megnéztem egy bébiételt fél es egy üveg között eszik meg. ha felét eszi meg akkor jobban eszik gyümölcsöt délután, ha egészet akkor a délutáni gyümölcs megy rosszabbul.


én ezen soha sem aggódtam. majdnem 4 kilóval született és kb 4 hós korára duplázta a súlyát, ekkor meg is ilyedtem, de szépen abba hagyta és mivel mindig evett zöldséget és gyümölcsöt én nem is gondoltam hogy rosszul enne. szerintem nem eszik rosszul


az a rossz evö akinél nem megy le még fél adag sem max 1-2 kanál, és a következö étkezésre sem eszi semmit.


én akkor kezdenék aggódni ha legalább 2-3 napig semmit pár kanálnál többet nem enne meg. de hogy több mint fél adagot megeszik az szerintem normál.

2011. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, változni fog! Nálunk is így volt!

Kb. 1 évesen kezdte, és tartott pár hónapig.

Most 18 hónapos, és eszméletlen, mennyit bír enni!

Szerintem minden babánál van ilyen időszak.

2011. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat kicsit meg nyugodtam:)Már annyi mindent próbáltam,mindig főzök neki,kínálom amit mi eszünk és van itthon bébi kaja is,ha semmit nem akarna enni,remélem hamar vissza tér a jó evése.sokszor úgy látom inkább nem érdekli az evés,mert ha lekötöm közbe játékkal, vagy bohóckodom neki aki többet eszik.
2011. okt. 1. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!