Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon fáradt volt, vagy...

Nagyon fáradt volt, vagy agyrázkódása lehet 19 hónapos fiamnak? Tudom, hogy nem vagytok orvosok, csak véleményeket kérnék.

Figyelt kérdés

Még előfordul nála, hogy délután is alszik egy keveset, de ma nem aludt. Ráadásul nagyon sokat sétált délután, így biztos fáradt is volt rendesen.

Séta után ahogy hazaértünk, leesett a kanapéról, már csak a csattanást hallottam. Azonnal elkezdett sírni, és nagyon nehéz volt megnyugtatni. De aztán végülis elvolt, lapozgatta a könyveit.

Kb 20 perc múlva nagyon mutogatott az ágyára, hogy aludni akar. Nem akartuk már letenni, mert 9-kor szokott fürdeni, és ha fél 8-kor elalszik, akkor éjfélkor is kukorékolna. De a kezünkben elaludt majdnem, így megfürdettük, és 8-kor már javában aludt. Pedig 10 előtt soha nem alszik el.

Most nagyon tanácstalan vagyok, hogy csak kifáradt hogy délután nem aludt, és hogy sokat sétált, vagy lett egy kis agyrázkódása is? Tudom mik az agyrázkódás tünetei, hányni nem hányt, de az esés után nagyon gyorsan elaludt!


2011. szept. 30. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbra is fennáll a számodra gyanús viselkedés mindenképpen vidd el orvoshoz. Viszont megnyugtatásul azt írnám, hogy az én 4 évesem, ha nem alszik délután ( még szokott) és sokat van kint a szabadban 8-kor már eldől, mint akit leütöttek. Szóval, ha holnap nem lesz aluszékony akkor biztos csak kifáradt a friss levegőn.
2011. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nagyon fáradt volt.
2011. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a fiam is képes beájulni az ágyba,ha délután nm alszik.

helyedbe 1 óra múlva kicsit megébreszteném,ha felébred,jelezz h anya hagyj békén,akkor nincs gond.

Remélem tényleg nincs semmi,csak nagyon fáradt.

2011. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is bízom benne, hogy csak fáradt volt!

Először sétáltunk el babakocsi nélkül a boltba, ami bő 1 km-re van tőlünk, és vissza fele már fel is vetette magát párszor, mert már nem bírta a sétát.

Amikor álmosodni kezdett, akkor rögtön arra gondoltam, hogy jól kifáradt, de utána jutott eszembe az esése. Remélem nem lesz baj!

2011. szept. 30. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy te is írtad, az agyrázkódásnak más tünetei is vannak. Szerintem ki van zárva, hogy komoly agyrázkódás esetén csak ennyi lenne a tünet! Ráadásul így már teljesen érthető: először tett meg ekkora távolságot gyalog, sz neki maraton volt így elsőre! :) Semmi baja szerintem, pihenj te is nyugodtan!
2011. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnál is így volt. Beütötte a fejét, aztán 10-15 perc múlva elaludt, és reggel hányt, kb 12 órával az esés után. Próbáld éjjel költeni, hogy magához tér-e, kérdezd tőle a kedvenc állata nevét, vagy a kedvenc mesehősét, hogy lásd tudatánál van-e. Ha reggelig nincs semmi gond, akkor valószínüleg nincs agyrázkódása, de az is benne lehet a pakliban. Az én lányom végül 2,5 napot volt megfigyelésen, nem lett komolyabb gond.
2011. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
HOgy van a kisfiad ma? (remélem jól!)
2011. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszi az érdeklődést! Minden rendben azóta is. Igaz, hogy akkor éjjel annyit aludt egy huzamban, mint még soha... :) De reggel is jól volt. Beszélni még nem beszél, így a kedvenceit nem tudtam kikérdezni, de mindent megmutogatott, amit kérdeztem! És éjjel kétszer megsimogattam a fejecskéjét, és tudtomra adta, hogy ezt inkább ne csináljam, szóval magánál volt!


Köszi mindenkinek a biztató szavakat!

2011. okt. 2. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!