Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg szopizik a baba addig...

Amíg szopizik a baba addig nem kell bevezetni a tejet?

Figyelt kérdés
nemsokár 1 éves lesz kislányom és be szeretném neki vezetni a tejet. De még elég intenzíven szopizik (reggel, nappal elalváshoz 1-2szer, este lefekvéskor, meg ha ébred éjszaka). Akkor amíg ennyi szopizik felesleges bevezetni a tejet, vagy ez mellett issza?
2011. okt. 2. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az enyémek 1 évig szoptak, 11 hónapos korukban én már adtam tejet. először a reggeli szopást váltottam ki, aztán az estit.(ők éjszaka ez első 2 hetet kivéve soha nem ettek, és 7-8hónapos koruktól már csak reggel és este szoptak. napközben rendes kaját kaptak)
2011. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krisztivan ***** válasza:
Ha el akarod választani akkor szerintem még a szopi mellett próbáld a tejet.Szerintem az anyatej sok mindenben segiti az emésztést és az allergizáló hatás is talán kisebb.De ezt csak én gondolom,lehet butaság.Én bevezettem a tejet míg volt még anyatej(de már nem sok)simán átállt a fiam kb.11 hós korában kezdtük.
2011. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szopizik szerintem felesleges a tejet bevezetni. Arról nem is beszélve, h még nagyon korai is lenne. Bőven elég ha másfél éves kora után vezeted be neki, addigra erősödik annyit a bélrendszere, h nem lesz gond.
2011. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
Akár van nálatok allergiás, akár nincs, inkább várd meg legalább az 1 évet, úgysincs már messze, ahogy írod. Semmi szükség rá, hogy hamarabb kezdd, ha jól olvasom. Elég sokszor szopik még, úgyhogy inkább anyatejet kapjon, amíg lehet, a tehéntejjel ráértek később is.
2011. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!