Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell bevezetni a...

Hogyan kell bevezetni a glutént a baba étrendjébe? 6 hós múlt

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
egy kis babakekszet reszelj a gyümölcsébe vagy egy sima kenyérhéjjat nyomj a kezébe. :)
2010. szept. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan gabonapépek, amik glutént tartalmaznak, de akad babadesszertek közül is ilyen. Először figyeld, nincs-e hányás vagy hasmenés, ugyanis ez a jele, ha allergiás lenne. Egyébként ha van allergiás a családban (akár ekcéma is), akkor érdemesebb kivárni a 8 hót.
2010. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Öcsém lisztérzékeny, így a kisfiam veszélyeztetettnek számít, mégis 6 hónapos korában be KELLETT vezetnem a glutént (csecsemő belgyógyásztól kérdeztük, hogy mit tegyünk).

Vettem a tescoban tej- és tojásmentes biscotto fosfovit babakekszet, és azt reszeltem a gyümölcsébe. Egy hónappal később már adtam neki kenyérfalatkákat (nem volt még foga, de tök jól ette), és a főzelékeit is lisztes habarással készítettem.

2010. szept. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én zabpelyhet, zabkorpát tettem a tízórai gyümölcsébe. Először egy babakanállal, majd kettővel, volt, hogy mást kapott bele, pl. kukoricapelyhet, aztán köv. nap megint.

Liszttel még nem sűrítek, de ez az én hiányos konyhatudományomnak köszönhető :o( de bulátát, kukit, kenyérhéjat szokott kapni, néha nasinak babakekszet.

2010. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért valamit tisztázzunk: a kukoricában nincs glutén!!! Hiába adsz neki kukit, meg kukoricapelyhet, az nem számít bele a glutén bevezetésébe!!!
2010. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a kukiracában nics glutén, ezért írtam azt, hogy MÁST adok. De szerintem a kérdező is megnézte már, hogy miben van és miben nincs glutén. Ha már bevezetésről van szó, nem azt jeleni, hogy glutént gluténnal kell adni, azért szoktam a zabpelyhen kívül kölespelyhet, rizspelyhet és kukoricapelyhet is adni. Csakhogy tisztázzuk, kedves utolsó.
2010. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!