Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám harap (szopiná...

7 hónapos babám harap (szopinál), mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja vannak fogai, de úgy egy hete kezdett harapni, igen erősen csinállja, sokszor ha rászólok sem engedi el, sőt játéknak tekinti, mert ha elveszem, csak mosolyog.

Már félek mellre tenni, egész nap harapni akar, csak reggel, éjszaka nem, de napközben igen. Még nem eszik sokfélét, lehet többet kéne etetnem? Mert sokáig szeretném szoptatni, de így hogyan? :(


2011. okt. 2. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém 8 hónapos, 1-2 napig ő is bepróbálkozott a harapdálással. Rögtön odatettem a kisujjam a szájába, kivettem a szájából a cicit és mondtam neki, hogy "nem szabad", közben ráztam a fejem. (Amúgy is most tanulja ezt a kifejezést, már kezdi felfogni, hogy mit jelent.)

Egymás után kb.5-6-szor eljátszottuk ezt 1-1 szopinál, aztán rájött, hogy rosszul jár, mert így nem hagyom enni.

Azóta hála az égnek nem csinálja. (Ő is kevés egyebet eszik még.)

2011. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen én azt csináltam, h elvettem tőle a cicit, leraktam magam mellé és közben nagyon komolyan és határozott hangon mondtam neki, h nem szabad. Volt sírás, de nem sokáig csinálta. Muszály határozottnak lenni, mert egyébként nem tanulja meg, h nem szabad.
2011. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam, ahogy a már írták. Elveszed tőle, és akár le is rakhatod a picit, cicit meg el, és mond neki hogy nem szabad, aki harap annak nincs cici. Pár alkalom után megtanulják, hogy ez nem buli, mert nem kapja meg amit szeretne.
2011. okt. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!