Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai még 3 hónaposan a...

Nem korai még 3 hónaposan a reszelt alma?

Figyelt kérdés

Többen mondják már a környezetemben,hogy ők már adnak tápszeres 3hós gyereküknek pl reszelt almát van aki sütőtököt is.

Mi még csak most fogjuk tölteni a három hónapot,első babásak vagyunk.Én úgy terveztem,hogy 4 hónaposan kezdek majd hozzátáplálni,szép fokozatosan.A védőnőm szerint elég 6hónaposan elkezdeni.Ezt meg soknak gondolom.

A bébi kaják is már 4hónaptól vannak.

Kinek mi a véleménye?És mivel kezdjek majd?Jól jönne néhány tanács!!Köszönöm előre is.


2011. okt. 3. 10:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
de, korai, még tápszeres babáknál is. a 4. hónapot szerintem várjátok meg és utána már azért szépen, lassan, fokozatosan lehet neki adni ezt-azt. almát, sütőtököt, krumplit, stb. ha meg már egyszer elkezdenek eszegetni, úgyis "mondják", hogy mit és mennyit szeretnének, az enyém pl. az első reszelt alma "kóstoltatásnál" bevágott egy egész almát, sikítozott, mikor el akartam venni tőle:)
2011. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposnak adni valóban korai. Arról meg, hogy 4 hónapos kortól vagy csak később lehet kezdeni, megoszlanak a vélemények. A nagy többség már 4 hónaposan elkezdi a hozzátáplálást, mert ugye a tápszer nem olcsó.. De a szakértők többsége azt mondja, hogy a tápszeres babáknál sem indokolja semmi a 6 hónapos kor előtti hozzátáplálást, mert az emésztőszervek kb. ekkorra érnek meg a szilárd étel feldolgozására.
2011. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan biztos, hogy nagyon korai, legalább 4-5 hónapos korig érdemes várni a tápszeres babáknál is.

A kezdés egy-két kiskanál gyümölcs- vagy zöldséglé naponta, csak egy fajta növényből készítve, napi egyszer. Ha ez egy hét után sem okoz problémát, akkor emelheted az adagot, majd áttérhetsz a zöldség-gyümölcs pépre, szintén csak egy növényből készítve. Új alapanyag bevezetése csak egyesével, maximum egyet hetente. A babáknak nincs szükségük változatos menüre (az első hónapokban ugyanazt kapják minden étkezésre, ehhez vannak szokva), a legtöbb pici csak egy-két dolgot szeret nagyon.

2011. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
10.27-nek igaza van! El lehet kezdeni, de úgysem tudja megemészteni. Tényleg legyél fokozatos. És természetesen almával kezdd. A legtöbb étel hasfogó, kislányomnak minden fogja a hasát. Ő is tápszeres, de megbántam, hogy hamar kezdtem a hozzátáplálást. Nagyon megszenvedtünk a kakival, sok idő kellett mire hozzászokott ezekhez az ételekhez. Mindig sajnáltam, annyira üvöltött, így sokszor abbahagytam, folytattam, abbahagytam. Jobb lett volna tovább várni és akkor biztos nem lett volna ennyi baj. A rossz emlékek miatt nagyon nehezen szokott hozzá a kanálhoz, a szilárd ételhez, mindig a cumisüveget akarta, mert abból könnyebben megy. Nem volt még rá érett, nem volt felkészült, én jobban akartam az egészet :( sajnos. Ez tényleg nem lóverseny, figyeld a babád reakcióit és 4 hónapig várj vele. Az elején az én babám is olyan adagokat evett meg, én meg adtam neki, hogy hogy ízlik neki, de édesen eszik, stb. Utána amilyen kaki gondja lett :(
2011. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szerintem itt mindent leírtunk, olvasd el, hasznos.

2011. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a 4. gyerekemnél követtem el azt a hibát, hogy adtam neki reszelt almát, pedig a többiek 6 hónapos korukig csak szoptak. Mielőtt bárki azt mondaná, nem vagyok normális, az volt az okom, hogy a gyerek egyáltalán nem volt éhes, utált enni, és a gyerekorvos azt mondta, az alma majd savat csinál neki, és megjön az étvágya. Én hülye meg hittem neki!

Meg is lett az eredménye, onnantól még annyira sem akart szopni, mint előtte. Később derült ki, hogy felszívódási zavara van, és lassú a bélműködése, ezért nem éhes soha.

Én biztosan nem adnék a helyedben.

2011. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki siettetni akar mindent...hogy elmondhassa hogy 6 hósan sültcsirkét eszik?hülyeség...igen van babakaja 4 hós kortól,mert azt ajánlják h aki tápszeres az kezdje meg a 4. hónaptól a hozzátáplálást,de az anyatejeseknél a 6. hónap kivárását mondják.
2011. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
4%
Na most jön majd a lehurrogás mielött bárki bármit mondana olvasson könyvet ezer éves de mi is úgy nöttünk fel a lányom 3 hónapos eszik almát banánt őszi barackot répát sütőtököt zsenge zöldborsót és krumplit 1 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást a védőnő a gyerekorvos és a könyv tanácsára Dr. Benjamin Spock könyv iletve mit egyen a gyerek mind a kettő azt írja hogy 2-3 hetes kortól kóstoltassunk a babával mindenki azt csinál amit akar csak gondoltam leírom a lányomnak semmi baja de inkább ezt egye mint a tápszert
2011. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

De az a könyv kissé elavult,sehol nem olvastam abban h kostoljon uj izeket a baba 2 hetesen.

(megvan nekem is,még engem is abbol neveltek:))


Tessék haladni a korral...nem feltétlen lesz baja a babának,de nem jo kockáztatni.

2011. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerem az a könyvet... a fiamnál sajnos anno én is ezt használtam, akkor ez volt a legkorszerűbb... Akkor még nem tudtam, hogy lehet máshogy is és ennek a fiam itta meg a levét! Neki se volt az első időkben semmi baja, de aztán csőstül jött minden! Eleinte nem tudtuk, mi okozza, hogy szinte állandóan beteg. Míg egy komoly kivizsgáláson az orvos a hozzátáplálásról is kérdezett... ő mondta, hogy akár az is lehet oka az állandó légzésszervi betegségeknek, hogy túl korai volt.Én tanultam a saját kárunkon... nem értem, miért nem tudnak mások más kárán tanulni, főleg, hogy azóta szerencsére az orvosi szakma is sokat fejlődött...
2011. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!