Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan sorstársak,...

Alaszka kérdése:

Vannak olyan sorstársak, akiknek nem sikerül a baba altatása ringatás nélkül?

Figyelt kérdés
Ismerem az Aludj jól gyermekem módszert, meg a "sírni hagyós, majd megszokja" módszert. Inkább olyanok írását várnám, akiknek nem "egyszerű" eset a babájuk. Enyém 3 hónapos, és gyakorlatilag este 6-tól éjfélig nem nagyon lehet letenni, pedig már nem hasfájós (az volt). Az első babámat is 1 éves koráig csak kézben lehetett elaltatni. Vannak ilyen gyerekek, vagy mások egyszerűen ügyesebben csinálják? Én nem vagyok képes 10 percnél tovább hallgatni ahogy sír...
2011. okt. 3. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

valószínüleg te nem vagy képes hallgatni.

Nekem volt hasfájósom,az más tészta. De a másik kettő szépen megtanult egyedül elaludni.És volt több ismerősöm is,akik esküdtek arra, hogy a gyerekük nem alszik el csak kézben, ágyban mellettük, aztán 3 éjszaka múltán olyan békésen aludt, mélyebben mint ahogy előtte kézben.

Az a nehézség, hogy minél többet veszed fel,minél többet van kézben annál inkább megszokja és annál tovább küzd azért amit már megszokott. Tehát 2 hetesen pillanatok alatt, szinte sírás nélkül rá lehet szoktatni az egydül alvásra, 2 hónaposan már sírni fog egy órát, 6 hónaposan pedig 3 éjszakát. Azt már nehezebb kibírni. De hidd el, hogy sokkal mélyebben tud aludni,ha békésen egyedülalszik el.

2011. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen babák. Az én kisfiam is ilyen volt, és még ma sem könnyű vele, pedig majdnem 3 éves.

Nálunk is úgy volt eleinte, hogy csak kézben, sétálgatva vagy cicin aludt el. Majd volt egy pár hét - olyan 7-8 hónapos kora körül -, amikor letettük és pár perc alatt elaludt magától. Aztán ott kellett állni a kiságynál, amíg elaludt. Nagyjából 11-12 hónapos kora körül jött, hogy a mi ágyunkban aludt el, úgy hogy ott feküdtünk mellette, de ha elaludt át lehetett tenni a saját ágyába.

Majd 1,5 évesen már át sem lehetett tenni :-( így velünk aludt.

Most nyáron sikerült visszaszoktatnunk a kiságyba. Apával leszerelték a rácsot és így már szabadon tud közlekedni. De még most is ott kell vele ülni, amíg el nem alszik.


Úgyhogy szerintem vannak ilyen gyerekek. Sok módszert kipróbáltunk, de nemigen használt semmi. Hát ez van... a mi kisfiunk is hasfájós volt, meg amúgy is olyan kis elégedetlen baba volt, rengeteget sírt. Úgy voltunk vele, hogy ezért már ne sírjon, inkább legyen úgy, ahogy neki jó.

2011. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

:)De van ám!

Kisfiam is hasfájós volt,egész nap a kezemben volt és csak ringatva aludt/alszik :)/ el.

Most 8 hónapos és 3 hete nem "hagyja" magát ringatni.Persze elaludni nem tud magától,így vagy cicin alszik be vagy tápin .Ha ez sem jön be akkor a kezembe veszem,ráborul a vállamra és sétálgatok vele.Simizem a hátát,énekelek és szépen elalszik.

8200g,így már egyre nehezebben cipelem,de még mindig jobb mint amikor órákat kellett ringatni :)

Nem hiszem,hogy ez ügyességtől függ,inkább babafüggő./persze mamafüggő is,én sem hagytam soha sírni/

2011. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el Vida Ágitól az Álomba ringató praktikákat. Ötféle babatípust (személyiséget)különböztet meg, mindegyiket másképp kell kezelni, ami az egyiknek bejön, nem jó a másiknak.
2011. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hallay Katalin válasza:
Bölcsiben dolgoztam és nálunk is volt egy kisfiú aki otthon kézben aludt csak el...Délutáni alvásnál eleinte nálunk is aztán letettük az ágyba nem fogtuk, álltunk mellette simogattuk a hátát adtunk neki inni és "leszokott" róla. 10hónaposan került hozzánk,de később otthon is el tudott aludni egyedül.
2011. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az első gyerekünket mikor már tudott járni, leszoktattuk erről. Bölcsibe már úgy ment, hogy "csak" simogatni kellett. Csak a 2-nál elhatároztam másképpen lesz, de nem tudom másképp csinálni, ő is olyan sírós, ha nem vesszük fel, amikor már álmos.
2011. okt. 3. 15:20
 7/7 anonim válasza:

Már eltelt pár hónap a kérdés óta, de én meg pont most pötyögtem be ugyanezt a kérdést a google-ba, és igy bukkantam rá erre. Nekem most 12 hetes a kislányom és számtalanszor feltettem magamnak a kérdést, hogy most akkor én szoktattam rá a ringatásra vagy egyszerűen vannak olyan babák, akik e nélkül bömbölnek. Mikor hazahoztuk a kórházból, eldöntöttem, hogy nem fogok minden egyes nyöszörgésre ugrani és szépen lassan megszoktatjuk, hogy magától aludjon el. Ez kb 2 hetes koráig működött. Tehát én megpróbáltam....

De 2 hetes kora körül hasfájós lett. Eleinte csak egyszer-kétszer sirt szopizás után, amit nem is nagyon értettem. Később azonban már minden egyes etetés után bömbölt, húzogatta a lábait, fészkelődött és szemmel láthatóan nagyon nem érezte jól magát. Kipróbáltuk a poci simogatást, a lábacskák tornáztatását, Espumizan cseppeket is adtunk neki néha, de egyedül akkor hallgatott el, ha felemeltem és járkálni kezdtem vele. Ha leültem és úgy ringattam, az nem jött be neki, újra kezdte a fészkelődét és fájdalmas arcokat vágott.

Hogy miért hasfájós, az egy másik téma, mert az étrendemmel kapcsolatban már mindent bevetettem, de nem láttam összefüggést. Előfordul ugyanis, hogy 1-2 napig teljesen nyugodt. Szopizik, magamra teszem és büfizik is, aztán leteszem, kicsit "játszunk" és ezek után magától álomba szenderül. Ezért gondolom úgy, hogy mégsem a rászoktatásról lenne szó. Én is kipróbáltam a sirni hagyást, mert teljesen bizonytalan voltam, hogy most akkor rászoktatom a sétálgatásra és egyre rosszabb lesz. Én is kb 10 percet tudtam hallgatni, de egyre erősebben sirt és rettentően sajnáltam ,ahogy legörbült szájja ordit.

Szóval az a véleményem, hogy ha a babának tényleg rossz valami, akkor nem fog elhallgatni és muszáj nmegnyugtatni. Nekem az egész családom azzal jön, hogy én szoktattam rá arra, hogy a járkálásra hallgat el. Én viszont úgy látom, hogy ha minden ok vele, akkor magától is elalszik és nyugodtan nézelődik, ha viszont nem akkor egyszerűen muszáj felvennem.

2012. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!