Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reformáljam meg egy...

Hogyan reformáljam meg egy éves lányom étrendjét?

Figyelt kérdés
2 foga van, ezért pépeset, és darabosat is kap.Rájöttem, hogy kevés kenyérfélét, szénhidrátot eszik, ezért minden etetés után próbálok egy kis kenyeret, zsömlét adni neki.De mivel előtte már szinte jóllakott a tápszerrel vagy a főzelékkel, nem eszik ezekből értelmes mennyiséget, és azon gondolkodtam, hogy vajon elég tápláló -e az étrendje?Tegnap ebédre a cukkinis bébiételnek csak a felét adtam oda, utána kapott egy kis villával összetört paprikás krumplit.Szóval szeretném bevezetni a felnőtt kaját, mert nyilván táplálóbb, zsírosabb, kalória dúsabb.De nem akarok ajtóstul rontani a házba, és az is nehezíti a dolgom, hogy ezzel a 2 kis foggal normálisan rágni és harapni nem lehet.Szóval nem mostanában lesz, hogy önállóan fog enni.Pici, törékeny kislány, de mindent megeszik, csak egyszerűen az én alkatomat örökölte.Van valami ötletetek?
2011. okt. 3. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A főzelékébe szórj bele apróra cincált kenyérdarabkákat. Így megy a kenyér is és a főzelék is!
2011. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Látod, ez eszembe se jutott:))Köszi! Ha én főzök neki, teszek bele lisztes rántást, de még így is kevés a szénhidrát szerintem.
2011. okt. 3. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
A zöldségfélékben, krumpliban, rizsben bőven van szénhidrát.Szerintem ha adsz neki korának megfelelő ételeket, főzeléket, akkor elegendő szénhidráthoz jut, fölösleges még kenyérrel is "tömni", hisz az csak hizlal.
2011. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A főzibe tényleg tehetsz nyugodtan egy kis kenyeret, attól nem lesz baja.

Lányom egy ideig nem igazán ette ezeket, de most már ő kéri. Ha meglátja hogy kenyeret eszünk, addig mutogat, amíg nem adunk neki. Tehát azt gondolom hogy ő megérett rá, hogy most már ezt is egye.

A főzelékekkel, rizzsel egyaránt kap elég vitamint, szénhidrátot, ne aggódj! Idővel úgyis átáll majd a "normális" kajákra. Kóstoltatni lehet, sőt kell, hiszen így ismerkedik meg az egyes ételekkel, de úgyis a babád dönt majd, hogy mikor fogadja el és kéri az egyes ételeket.

2011. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 3. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:

reggelire, vacsorára adhatnál kenyér kockákat sajttal, sonkával.

vagy így nem eszi meg?

evés után én lányom sem eszik kenyeret, előtte viszont szívesen, ez érthető.

2011. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De megenné, csak pont reggel és este kap már csak tápszert, amire szüksége van, mert nem nagyon iszik ezenkívül, csak pár korty vizet..És így követhetetlen, hogy mennyit eszik.Én adom a falatokat a szájába, sokáig tart, de ezzel nincs is bajom, hanem inkább az, hogy félek, nem enné meg az adagját.
2011. okt. 3. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!