Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, milyen következményei...

Tudom, milyen következményei lehetnek, ha kimarad a mászás. Tudnék valahogy segíteni neki, ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

7 hónapos, és tudom, hogy még bőven ráér mászni. Az a bajom ezzel, hogy meg van elégedve a kúszással, feláll négykézláb, de legtöbbször leül kéztámaszra. Az elején néhány napig hintázott, de már azt sem. A kezeit tudja előre emelni.

Viszont napok óta belénk kapaszkodva feláll, és lépegetni akar. Nagyon nem szeretném, ha mászás nélkül elindulna. Olvastam, hogy hiperaktivitás jele is lehet, meg a diszlexia több esetben erre követhető vissza.

Jelét sem mutatja, hogy érdekelné a mászás, ha meglát valamit, kúszik érte.


2011. okt. 4. 15:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Ekkora hülyeséget, már ne is haragudj. Attól, mert kimarad a mászás, még nem lesz sem hiperaktív sem diszlexiás. Nem minden babának van meg minden, ami a nagy könyvben benne van. Na és nem is a szerint kell egy gyereket nevelni. Ha ő nem mászik, akkor nem. Majd hamarabb megtanul járni, emiatt felesleges idegeskedni. Egyébként még mászni is bőven ráér. Az én fiam 10 hónaposan kezdett el mászni, azóta meg sem áll és egy éves múlt.
2011. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy előbb fog felállni,mint mászni. Ez nem jelenti azt,hogy baj lenne. Attól,hogy feláll,még nem biztos,hogy nem fog mászni. Még csak 7 hónapos. Én kisfiam is előbb állt fel,mint mászott. 10 hósan kezdett mászni. Bizd rá,had csinálja úgy,ahogy akarja. Az jó,ha sokat kúszik.
2011. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Pont ezen aggódtam én is, hogy nehogy kimaradjon a mászás. A fiam 9 és fél hónaposan állt fel, de még csak kúszott. Rá egy-két hétre viszont elkezdett mászni. Ha nem kezdi el, Dévény tornára vittem volna.
2011. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Az elsőnek nincs igaza, jól tudod, hogy a mászás nagyon fontos! Viszont ne aggódj, az én Picilányom is igy volt, mint a Tiéd. Aggódtunk mi is a mászás miatt, mert csak kúszni volt hajlandó. Aztán egyik napról a másikra rájött, hogy mászni egyszerűbb és gyorsabb. Nincs elkésve semmiről a Picid. Fog ő még úgy mászni, hogy alig fogod utólérni:o)
2011. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A mászás az agy fejlődésében nagyon fontos szerepet játszik, akkor dől el, hogy jobb vagy bal kezes lesz a baba. Ha kimarad, akkor gyakorlatilag nem dől el ez a dolog, ezért általában diszlexiához, diszgráfiához vezet.

A hiperaktivitást már nem tudom befolyásolni, ha, de az átlagtól sokkal mozgékonyabb, mindent előbb csinált. A babáknál még nem tudják megállapítani, de az első jelek között van, ha a mászást kihagyja, és nem is érdeklődik utána, hanem inkább felállna és rögtön utána menne.


Köszönöm a válaszaitokat, megnyugtatott, hogy nem csak én parázok emiatt. :)

Tudom, hogy nincs elkésve, sőt inkább attól félek, mert mindent előbb csinál az átlagnál, de a mászás abszolút nem izgatja.

2011. okt. 4. 16:21
 6/16 anonim ***** válasza:

Lányom előbb felállt és lépegetett kicsit, és csak később mászott!

Kb. 8-9 hónaposan kezdte a mászást.


Szerintem még nem kell aggódnod!

2011. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

a mászás rendkívül fontos mozgásforma, több szempontból is. Leírták előttem és te is jól tudod kérdező. Viszont nem kell, hogy megelőzze a járást.


A másik (elsőnek)nem azért lesz diszlexiás a gyerek,mert kimarad a mászás, logikusan persze, hanem a diszlexiás gyerekek esetében a legelső jelzés, hogy valami gond van esetlegesen. És így van 5-6 év a fejlesztésre, és mire írni-olvasni kell, nem okoz problémát, tanulási nehézségeket. Hiszen fejleszthető a gyermek. És ha logikusan végiggondolod nem mindegy. Nagyon nem.

Rengeteg analfabéta, nyolc általánost vagy még ennyit sem végzett ember van 2011-ben Magyarországon. Mert már első osztályban behozhatatlan hátrányt szenvednek és lemaradnak, mint a bili füle.

2011. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

szal

1 igaz tényleg visszavezethető a diszlexiára a mászás kihagyása vagyis előjel lehet de nem feltétlen

2 nem igaz nincs befolyással rá és nem is lehet előjele a hiperaktivitásnak ha amugy nyugis gyerek akkor nem lesz az

3 nem is csinál olyan hamar mindent nyugi a nagylányom ennyi idősen már ezerrel mászott és ágy mellet lépkedett és kicsit több mint egy hónap múlva már önállóan járt is

4 majd fog mászni is hidd el mert gyorsabban tud majd mozogni a kislányom is "majdnem" kihagyta előbb állt fel mint mászott volna nem sokkal később rájött h állva nem tud elmenni a játékokért és utánam sem tud jönni

amugy bőven ráér még mászni van olyan gyerek aki csak 1 évesen kezd el és még sincsen semmi baja


nyugi

2011. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A mászás kimaradása kimaradás utalhat későbbi diszlexiára , diszkalkuliára, diszgráfiára


A fiam hiperkatív,enyhén diszgráfiás járt fejlesztőhöz, aki többször kérdezte, hogy a mászás nem maradt-e ki.


Voltak kimondottan kereszmozgásos gyakorlatok, pont ez miatt

2011. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

emiatt igazán nem kéne még aggódnod. azért ez nem úgy néz ki, hogy feláll és hipphopp már jár is a baba. enyém 7 hónaposan állt fel és 1 évesen indult el, erre számíts. én még nem láttam 7-8 hónaposan járni tudó babát ;) az más, hogy lépked had lépkedjen :)


egyébként még az sem jelent semmit, ha nem mászik 10 hónaposan se, ezt 3 éves korig pótolhatja.

egyetlen amit tehetsz, hogy sokat másztok otthon apával, ebben a korban nagyon tudnak utánozni. ha megérett rá a gerince fog mászni, a kúszást erre készíti fel az izomzatát, pont emiatt még nem avatkoznék ebbe bele.


én fiam 5 hónaposan már kúszott, 6 hónaposan mászott és stabilan ült, egyedül felült, 7 hónaposan állt és bútorok mellett lépkedett. van hiperaktív a családban, gondolhatod mennyire izgultunk :D de szépen eljátszik magában akár fél óráig is így 2 évesen, így megnyugodtunk, viszont én se látom, hogy a te babád az átlagnál korábban csinálná a mozgásokat.

nyugi, majd 10 hónapos korában kezd el aggódni ha még nem fog mászni :)

2011. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!