Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki tud segítsen nekem eligazo...

Aki tud segítsen nekem eligazodni?

Figyelt kérdés
Kisfiam jövő októberben lesz 2 éves, tervezzük a kistesót neki ugy hogy jövő nyár körül. Ha október előtt össze jönn akkor milyen juttásra számíthatok. Jelenleg ugye GYED-et kapok de ha közeben ujból terhes leszek akkor az marad vagy táppénz vagy TGYÁS?
2011. okt. 5. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem gyed-et kapsz, bár nem tudom, hogy ez más-e neked, mint a tgyás. Táppénz semmiképp sem. Október után viszont sajna csak a gyes jár, de előbb biztos összejön:)
2011. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem megszületett a kistesó még mielőtt betöltötte a nagy a 2 évet. Én visszamondtam a GYED-et és elmentem TGYÁS-ra. Igaz, hogy csak pár ezerrel kaptam többet, de szerintem több mint a semmi, miért ne használnám ki. Aztán pedig a kicsivel mentem el GYED-re. Azóta is még GYED-en vagyok. Tehát én ezt tanácsolom, ha 2 éves kora előtt megszületik. Ha nem akkor számolgatni kell, mert a TGYÁS-t ugye a szülést megelőző hetekben is lehet kérni (ha még igaz, akkor 4 héttel). Pontosabban akkor fogod majd tudni, ha már tudod a szülés várható idejét.
2011. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még annyit kérdeznék hogy idő közben emelkedett a fizetésem ezt figyelelembe veszik vagy marad ez az összeg?
2011. okt. 5. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még a kicsi 2 éves kora előtt megszületik a második baba, akkor szerintem is először TGYÁS-t lehet igényelni ( vagy a születéskor, vagy előtte 4 héttel), utána pedig újra a GYED-et, max a második baba 2 éves koráig ( ekkor a TGYÁS már maximalizálva van, ami általában valóban alig több, mint a GYED összege). Táppénzre szerintem akkor mehetsz, ha megszakítod a GYED-et vagy GYES-t, azaz a fizetés nélküli szabadságodat, és újra "munkába állsz", ekkor először a szabadságaidat kiveheted, utána - ha a nőgyógyász javasolja- kiírathatod magad táppénzre a baba születéséig. Ez utóbbinak akkor van értelme, ha pl. a baba jövő október után születik meg, és nem akarsz GYES-en maradni ( ami nagyon alacsony összegű), viszont a TGYÁS összegét befolyásolhatja a döntésed, így én felhívnám az OEP-et ( ha ő a kifizető), hogy a te esetedben konkrétan mire számíthatsz.
2011. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem gyes vége fele fogant meg a 2. baba.

gyesem lejárt kivettem a szabijaimat, majd utána elmehettem táppénzre. és ugyan úgy jár a tgyás, gyed.

most gyeden vagyok!

és folyamatosan van munkaviszonyom 2005 óta.

2011. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!