Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak otthonra lépegetni-járni...

Adjak otthonra lépegetni-járni tanuló babámra valamilyen cipőt? Vagy hagyjam csak zokniban?

Figyelt kérdés

Ikreim vannak,nemsokára töltik a 8. hónapot. Egyikük már áll és emelgeti a lábait. Tuti,hogy 1-2 hónapon belül megpróbálkozik a lépegetéssel,járással. Anyukám szerint kellene majd rá kiscipő itthonra is,de én nem tudom tényleg mi a jó. Nem lenne jobb szabadon hagyni a kis lábát? Azt mondja,hogy muszáj,hogy fogja valami a bokáját...(???)

Ti hogy csináltátok?


2011. okt. 5. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a doktornő, hogy vagy cipő, vagy mezitláb. Gondolom, zokniban azért nem jó, mert a zokni csúszik és az elcsúszástól való félelmében máshogy járunk benne. Figyeld meg saját magadon, hogy máshogy jársz, ha mezitláb vagy ésmáshogy, ha zokniban.

Az első 2-3 hónapban adtam a fiamra szandit itthonra, utána kényelmetlen lett neki, mert le-leült, a szandis lába beszorult maga alá stb. Utána egy ideig zokni volt, nyáron meg mezitláb.

2011. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mezítláb.

nekünk olyan zokni van aminek az egész alja gumis és nem csúszik el, már a rendesben sem csúszik el pedig 1 éves csak.


cipöt akkor szabad ráadni mikor már többet megy mint mászik. addig mezítlább vagy ha olyan helyen vagytok akkor mászócipö. olyan cipö aminek az egész alja bör és van rajta 2 plecsni gumi hogy ne csússzon. az elefanten cipöknek van ilyen. nálunk szuperül bevált.


kemény talpú cipöt otthon semmi képpen se adj rá. szerintem veszélyes is mert a játékok között mikor mászkál nem érzi ha rálép és simán esik.

2011. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, csúszásgátlós ill.olyan tapadós zoknira gondoltam. Télen csak nem hagyhatom mezítláb.

Hülye gondolat,hogy ha cipőhöz-szandihoz szoktatom,az nem feltétlenül jó a lábának?

2011. okt. 5. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:

nekünk ilyen volt, van és lesz is:


[link]


puha, valódi bőr az egész, az alja hasított bőr. egyáltalán nem csúszik, és nem izzad bele a lába sem. körben gumis, egy pillanat alatt fel- és levehető. mosógépben mosható, jól bírja a strapát:)

én nem hinném, hogy egészséges egy kisgyereknek egész nap cipőben/szandálban lenni. ezért kerestem én is valami köztes megoldást, mert nálunk mindenhol kő van, és télen nagyon hideg, valami kell a lábára, mégsem adhatok rá 3 zoknit... ez a cipő tényleg olyan, mintha semmi sem volna a lábán, mégis van.

azt hiszem van egész nagy méretig is.

ha nem annyira vészesen hideg a padló, akkor szerintem elég a tappancsos zokni. biztosan az a legjobb, ha mezítláb van, de nem azon az áron, hogy felfázzon vagy ilyesmi. nyáron a fiam is mezítláb van bent, hűvösebb időben már adok rá zoknit, és ha már fűteni kell, akkor a puhatalpút is.

2011. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Zokni!
2011. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

14.07-es! Nagyon köszönöm,ez tetszik! Lehet,hogy kipróbálom!

Persze mkinek köszönöm a válaszokat! Jó,hogy én is így gondolom.

2011. okt. 5. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta egyszer egy orvos, hogy mezitláb (vagy zokniban) inkább az egyenetlen talajon, pl. homokban, fűben jobb a babáknak. Bent a teljesen sík kemény kövön, vagy szőnyegen, stb. inkább bokafogós 3 csattos nyitott szandál javasolt. Természetesen meg kell találni az egészséges egyensúlyt, egyiket sem szabad 100%-ban alkalmazni.

Én a kislányomra a lakásban 70%-ban adok szandált, már az első lépéseknél is ezt tettem. Kint a kertben nyáron hagytam mezitláb futkározni, de a betonon volt rajta valami.

2011. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! És bentre milyen cipőt,szandit használsz? Akár márkát is írhatsz:)
2011. okt. 7. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Találtam a közelünkben egy cipőboltot ahol a Siesta cipők és szandálok fél árra le voltak értékelve, nekem ez a márka bevált. Már a harmadikat hordja a kislányom karácsony óta.

[link]

bármelyik három csattos jó

2011. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!