Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha evett körtét bébiételben,...

Ha evett körtét bébiételben, akkor most már kóstoltatás nélkül adhatom neki a rendes körtét?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a fiam jövő héten, és vettem neki körtét, de nem tudom, hogy merjek-e rendes adagot csinálni neki pl. almával desszertnek, mert még így nem ette csak üvegesben. Nem lett tőle semmi baja, csak nem tudom, hogy ez így mehet-e. Nyersen adjam neki, vagy pároljam, vagy esetleg süssem meg? Tanácsokat kérnék! Előre is köszönöm!
2011. okt. 5. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is üvegessel kóstoltattam, 1 üveget három napig.

Utána magam csináltam, csak simán turmixoltam banánnal. Vannak babák, akiket puffaszt állítólag, nekünk nem volt ilyen gond.

2011. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7,5 hónapos, 4 hónapos kora óta hozzátáplálok. Én simán összeturmixolom a körtét, vagy magában, vagy almával. Mostanában teszek neki bele gabonapépet is (Milumil 7 gabonás). Kisfiam imádja, soha semmi (semmitől) baja nem lett. Nem kóstoltattam vele szinte semmit, annyit evett amennyi jól esett neki. Üveges bébikaját és itthon elkészített kaját is kap 4 hónapos kora óta.
2011. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, a körte az első gyümölcsök egyike volt amit evett, azóta is a kedvence, tejpépbe, babajoghurtba, kölessel, zabkásával, köleskásával, keksszel, más gyümölcsökkel kombinálva imádja, szinte naponta eszi.Nem volt baja tőle soha, most 8 hónapos.

(egyébként sok helyen külföldön az elsőként körtét javasolnak a hozzátáplálás kezdetén, mivel az egyik legjobban és legkönnyebben emészthető gyümölcs, bár tény, hogy valakit puffaszthat)

2011. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!