Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lenmagolajat hogy kell...

A lenmagolajat hogy kell használni? Ha egy nap kétszer eszik főzeléket mind a két adagba tehetek? Nagyon szorulásosak vagyunk

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.De csak fél mokkás kanálnyit.Nemtudom mennyi idős,de nekünk a frissen csavart narancslé nagyon bevált erre a problémára.
2009. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiamnak is komoly szorulásos gondjai voltak. Nekünk a lenmagliszt segített és én joghurtban adtam be neki (nekünk ilyen formában ajánlották nem olajként, mert állítólag ez így hatásosabb),egy jó evőkanálnyit egy nap.Milyen idős a gyerkőc? Nekünk azt is ajánlották, hogy reggel éhgyomorra igyon egy pohár narancslét illetve abszolút ne egyen csokit, kakaót, banánt.REmélem tudtam valamit segíteni és esetleg beválik valami, vagy mondtam valami olyat amit még nem próbáltatok és esetleg segíthet. És gyors javulást kívánok!!!
2009. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Először is köszi a választ!

8 hónaposak vagyunk, sajnos az egyik kedvenc a banán, bár próbálok minél kevesebbet adni, de van, hogy azon kívül nem akar enni semmit mert kb. 6 foga indult be neki egyszerre.

A lenmaglisztet kevered a joghurtba? Natúr joghurt? Mennyi idős kortól lehet adni neki? Narancslevét is megpróbálhatom már? Köszi a segítséget előre is!

2009. ápr. 28. 21:21
 4/11 anonim ***** válasza:
8 hónaposan símán adhatod neki a narancslevet.Hatásos.
2009. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!A lenmaglisztet én Activiába teszem, de olyan ízestésűbe amit szeret (nálunk ez a citrom). A lenmaglisztből van több fajta nagyságúra őrölt. A dm-es pl túl durva szerintem én a Natura nevezetűt veszem neki bioboltban.Szerintem a narancslét is kipróbálhatod már. DE azt elfelejtettem, hogy 100%-os kellene, nem ezek a nagyon hígítottak.Reméljük megissza. Orvosnál voltatok már a gondotokkal? Mondott valami okosat?
2009. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekérdezek, de hathósomnak is adhatok ilyen olajat a főzijébe? Egy jó hete képtelen egyedül kakilni, a laveolac szirup sem segített semmit...
2009. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ma voltunk védőoltáson a a naggyal és rákérdeztem a védőnőre meg a dokira pontosan és a kisebbeknek az olajat ajánlják,(Az én gyerkőcöm nagyobb már ő 2 évesen kezdete szedni a lenmaglisztet, de a 12 hós öccse is megeszi a joghurttal, úgyhogy olyankor már azt is lehet.A lényeg, hogy megegyék)mert azt könnyebb nekik bekeverni a főzikbe. És igen lehet 7 hósnak is, mert úgy kérdeztem, hogy 7-8 hós közti babának az lenmagolaj a jobb vagy a lenmagliszt.Ha tudtok írjatok, hogy bevált e a dolog.Remélem igen.
2009. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fene egye elnéztem a 6 hót hétnek.Mert ezek a rosszcsontok itt "nyaggtanak":-)Sztem mehet neki is , de ha biztos akarsz lenni kérdezz rá a védőnőnél v. dokinál
2009. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, mi is voltunk a dokinál ezzel a problémával. Levolac szirupot kaptunk (ami nem használt) és glicerines kúpot, ami úgy van egyben a pelenkában minden alkalommal, ahogy használtam (úgyhogy az sem használ) Ma megpróbálom a narancsot, és raktam a főzibe lenmagolajat is. Remélem lesz eredmény:))

Ja igen, a mi dokink a cukros kamillateát javasolta, de abból pedig nem iszik meg annyit amennyit kellene.

2009. ápr. 29. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,a frissen facsart narancslé,az jó lesz,adj neki minden reggel egy kicsit.A lenmag olaj azért is jó,ha raksz a kész ételébe,mert segíti a testben felszívódni a vitaminokat,így sokkal több felszívódik,mint ha nem tennél bele.
2009. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!