Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos egy 7 hónapos...

Mennyire fontos egy 7 hónapos baba ételébe olivaolajat tenni?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán fontos. Néhány receptben olvastam hozzávalóként.
2011. okt. 7. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt kell a zsíradék a zsírban oldódó vitaminok miatt, és az oliva az egyik legjobb.


valamint akkor szokták sűrűn hazsnálni, ha nem hízik kellően a baba, ennek nagyon magas a tápértéke.

2011. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Na ez az, ami pont kihagyható. Szerintem.
2011. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A zsírban oldódó vitaminok felszívódásához van rá szükség, ezért fontos.
2011. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A növényi olajok egyrészt vitaminforrások, másrészt segítenek a zsírban oldódó vitaminok felszívódásában.

Sok E vitamint tartalmaznak, valamint védik a baba belső szerveit, ezen kívül pedig a testhőszabályozásban is szerepet játszanak. Így nélkülözhetetlenek a baba étrendjéből.

Nem feltétlen olívaolajat kell adni neki, vannak más olajak is, amelyeket nyugodtan lehet és kell is adni a babának kb. 7 hónapos korától, amikor már eszik főzelékeket.

2011. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én napraforgóolajat szoktam a baba ételeibe is tenni. A gyári bébiételekben gyakran pl. repceolaj van, szóval fontos, hogy valamilyet mindenképpen kapjon, többiek már leírták miért.
2011. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még annyit hozzátennék az eddigiekhez,hogy azért is fontos ilyen korban az olaj mert ilyenkor nagyon gyorsan fejlődik az agyuk,mármint nagyságra és ehhez kellenek a zsírok!
2011. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!