Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babád mit tud,...

6-7 hónapos babád mit tud, azon kívül, hogy kapaszkodva jár. Stb?

Figyelt kérdés
Inkább az értelmi és szociális fejlődésre lennék kíváncsi.
2011. okt. 7. 18:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár kapaszkodva. Nem mászik.


Mivel jön a foga, rágni mindent, azt nagyon tud. :)

Egy pörgetős játékot pörget, aminek változnak a színei olyankor. Ha elég volt az étel, akkor úgy jelzi, hogy leveszi az előkét. Szépen eszünk két kanállal, mikor én közelítek, ő kiveszi a saját kanalát.

Nem tudom, mikre gondolsz... nem pápázik, nem gagyog szótagokat.

Szociális téren, úszáson mindig meg akarja fogni a babák kezét, nagyon aranyos. Játszóra is járunk, kiveszem a babakocsiból, nézi a többieket, szeretné, ha letenném a földre kúszni utánuk, de persze nem szoktam.

2011. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Kapaszkodva jár?? És mibe kapaszkodik?? Mert hogy ebben a korban a gerince ill. a lábacskái miatt még tilos járatni a babát...


Kisfiam forgott, kúszott ült és mászni próbált, de a mászás igazából 8 hónapos korára lett tökéletes. Csörgőkkel játszott, egyik kezéből a másikba adogatta a játékokat és mindent rágott, amit csak megfogott, 2 foga volt akkor. Mosolygott, hangosan kacagott, pohárból ivott és kanállal evett - szintén két kanállal játszottuk, mint az első hozzászólónál. :)


Önállóan lerángatta a zoknit magáról, szájába vette a lábát.


Másra nagyon nem emlékszem. :)

2011. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nagyon barátkozó volt, kisgyerekek felé nyúlt és ezerrel mosolygott meg gőgicsélt. Dadada, dedede, ezeket mondta csak. A felnőttekre még nem nagyon figyelt, csak a családtagokra.
2011. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Enyéim sem jártak kapaszkodva 6-7 hósan, egyik gyerekem sem.

Az első 7 hósan már integetett, vigyorgott boldog-boldogtalanra, kivéve a férfiakra, azoktól sírt.

Második babám csak vigyorgott, kivétel nélkül mindenkire.

Hallgattak a nevükre mindketten, kerestek engem, apát, felismertek már egy csomó ismerőst.

Nagyjából ennyi jutott eszembe.

2011. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőst határozottan megkülönbözteti az ismeretlentől, üdvözli azt akit ismerés szeret. Hallgat a nevére és a beceneveire is:-) Dumál ezerrel, és vigyorog midenkire akit szimpatikusnak talál (lényegében mindenkire).
2011. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem jár. Még csak nem is áll. :)


Kúszik, forog oda vissza, tudatosan. 1 hete mászik, de még nem a szabályos váltott kéz-lábbal, de jól halad. A hétvégén felült, azóta is gyakorolja, persze, jó sokszor borul el.

Figyel a nevére, becenevére, felismeri az apukáját, engem, szereti a gyerekeket, a szomszéd kissrácot imádja, de az még fél tőle (1 hónappal idősebb). Sokat mosolyog, kacag. Mindent megfog, csippent, egyik kezéből a másikból átveszi a dolgokat. Szemlélődő természet. :)

2011. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A kislanyom most lesz 8 honapos (holnap) 6-7 honaposan kezdett kuszni, hasznalja a kezeit(egyikbol a masikba tesz-vesz) ulni csak 7 honap utan kezdett(megtamasztas nelkul) es 7honap utan felallt, persze mindig lerakom mert azt hallottam az nem jo.

Enni nem nagyon eszik csak ha kedve van :(

inni poharbol es csorospoharbol iszik persze sok megy felre.

Mosolyog sokat, neha nevet.

Azt mondja hogy babababababbababa...meg mamamamama... de nem hiszem h ezt szonak szanja inkabb csak gyakorol :)

Integetni nem tud es nem figyel a nevere(ez az en hibam mert mindig becezem)

Ma meg o etetett engem kenyerrel.

2011. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi????kapaszkodva jár egy hónapos baba????

Ezt most valami vicc?????

2011. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
bocs lemaradt:hat-hét hónapos baba??
2011. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A kérdésembe egy kis irónia vegyült a mozgásfejlődéssel kapcsolatban :), mivel többször olvastam már itt, hogy 6-7 hónaposan feláll a szupergyerek...

2011. okt. 7. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!