Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órakkor fürdeted a...

Hány órakkor fürdeted a babát? Éjjel hányszor kel fel és milyen időközönként? Hogy szoktassam a kiságyba?

Figyelt kérdés

Én :7-7,30 körül.

2 óránként szopizik éjjel.Nem sok ez?

kiságy,eddig elvolt benne napközben de ma már nem aludt benne.Ha betettem úgy h elaludt a cicin rögtön felkelt.Ráadásul ha nagyon álmos volt eddig elaludt benne cumival is ma semmi. Éjjel meg egyáltalán nem!Most ma 2 hetes és nem szeretném ha hozzászokna h mellettem alszik.tanácsokat kérnék.

köszi mindenkinek aki használható értelmes választ ad!


2011. okt. 7. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy hazajöttünk a kórházból egyből ment a kiságyába felfedezni. Én csináltam a falára feliratot: [link]

Mivel az első hónapokban sokat alszanak, így lányomnál a napi program úgy nézett ki, hogy eszik-alszik-eszik-alszik. Naponta 8× evett. Abból 2× este.

Most 12 hetes és az éjszakát átaludja. Naponta 5× eszik, kb. 100-130 ml-t. Mikor, hogyan kívánja.

Eleinte igény szerint szoptattam, de neki az nem tetszett. A 3 óránkéntit jobban szerette. Eleinte hozzá igazodtam, majd ő hozzánk. Ez kb. 2 hónapos korára fort ki.

Én sosem altattam cicin. Nekem a védőnő azt mondta, hogy 30 perc szopi, utána úgyis csak komfort cicizik és ez nálunk így is volt ... eleinte azt hittem, hogy éhes maradt, de mivel anno 4. nap éjszaka is 4 órák voltak a 2 ébredés között, nem izgatott, hogy mennyit eszik, mert úgyis tudja mire van szüksége!


Én sok anyukával ellentétben, nem ringattam/ringatom, nem ölelgetem egész nap, az összebújás nálunk a szoptatás volt. Ezzel szemben, a kiságyában játszottunk. Ott is érzi magát a legjobban!!! Mostanság 1-másfél órákat elnézelődik magában, de van, hogy igényel és akkor sív az ő maga saját kis nyelvén. Ilyenkor mosolyog, mutogat a játékára. Azzal "játszunk" és teljesen kiegyensúlyozott a kis világa.

Hamar el tud fáradni, de olyankor hasra teszem, kicsit simogatom és alszik is :)


Babakocsiban jelenleg is még alszik, ha hason van. Háton fekve, ha olyan a kedve akkor elnézelődik akár 1 óráig is, de ha nyűgös, akkor nem érdekli semmi se!


Etetés közben éneklek neki, ő akkor is sokszor mosolyog.



Nem vagyok az ellen, hogy valaki mellett ott aludjon a kisbabája főleg az első 2-3 hónapban, de hosszútávon azért szerintem nem a legjobb.

De ez úgyis anyuka és apuka függő, nekik ez mennyire megnyugtató és könnyebb.


Jó babázást :)

2011. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne altasd cicin, szoktasd a kiságyba (lesz egy kis sírás, de fiatalka még, hamar megszokja) Én az igény szerinti szoptatásban nem hiszek, a lányom akkoriban 2.5-3 óránként szopizott. Nap közben fel is keltettem, ha nagyon túlaludta az időt, de éjszaka hagytam. Ettől hamar átaludta az éjszakát és nem volt vele semmi gond.


Jó babázást.

2011. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 alaszka ***** válasza:
46%
2 hetes babánál pont ideális a 2 óra. Vannak babák, akik már kezdettől 3-4 óránként esznek, de el ne hidd, hogy ez a többség. Nekem most a 2. babám 3 hónapos és most is általában 2 óránként szopizik, de max. 3. Az első is ilyen volt, és én beletörődtem, hogy ilyen, nem erőltettem a hosszabb időt, majd ritkul az evés előbb-utóbb. Az együttalvást maximálisan megértem, persze jobban szeretném ha a kiságyában aludna, de ha nem akar, erőszakkal nem teszem oda. Jótanács: a kiságyat a lehető legközelebb jó tenni, nekünk az ágy mellett van, rács nélkül, így a legkényelmesebb, velem is alszik, meg nem is. De még így is van, hogyha nyűgös nagyon, akkor rajtam alszik el, és ígymaradunk reggelig. Az első nekünk 8 hós koráig velünk aludt, akkor jött ez a kiságy megoldás és onnantól aludt a helyén, addig nem, illetve már nekem nem volt erőm éjjelente odarohangálni. Az enyém is többnyire cicin alszik el, cumit utálja, viszont arra vigyázz, hogy amíg még érzékeny a pocija, büfi nélkül ne rakd le, mert arra ébred fel, hogy feszíti a levegő. Az enyém is ezt csinálta, letettem, 5 perc múlva fészkelődni kezdett, már most nem olyan "kötelező" a büfi, de ezzel sokat szenvedtünk.
2011. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod magad mellé szoktatni, akkor ne hagyd ott melletted az ágyban, ezt másként nem lehet csinálni. Ha elaludt a cicin, akkor rakd be az ágyába, ha felébred vedd fel és próbáld vissza altatni.

Akkor egyen amikor akar, ha két óránként akkor úgy. Még nagyon kicsi és egyszerre csak keveset tud enni. Ne aggódj emiatt, tudni fogja mennyire van szüksége.

Ma érezhette az időjárás változást. Sőt a szél miatt is lehetett nyűgös. Lányom 20 hós ,de ha nagyon fúj a szél, akkor a mai napig nagyon nyűgös.

2011. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.Akkor nem aggódok:-) ma már jobb napunk van.
2011. okt. 8. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
fuu kedves első, mintha csak magamat olvasnám. :) Mi is éppen így csináljuk. Nagyon kiegyensúlyozott baba, már 4 hónapos. Elnézelődik a kiságyában. Én a vateráról rendeltem a falra a nevét színes betűkkel, hercegnő díszítéssel. Azt nagyon szereti nézegetni és nagyokat mosolyog neki. Amikor elálmosodik jelzi, hasraforditom és alszik is. A babakocsiban is hason alszik nekünk is. Szóval tényleg az elsővel megegyezően gondolkodunk és csináltuk a dolgokat . :) Ilyen kicsi korban az a jo (sztem) , ha megvigasztalod és teszed vissza a kiságyba. Valami oka van, hogy sir. Nálunk többnyire a büfi miatt volt. után már meg is nyugodott.
2011. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elején 7 és 8 óra között fürdettük. Mostanra ez kitolódott 9re. Így mindketten többet alsazunk éjszaka. Eleinte az enyém is 1.5-2óránként evett, de most már bírja a 3 órát is, éjszaka 5-6-7et is. Aludni nem nagyon alszik a kezdetektől. Mármint nappal. Vannak időszakok amikor csak kézben alszik, és van olyan is amikor nagyágyon. Kiságyában csak éjszaka szokott. Most 3 hónapos.
2011. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na igen a nagy ágy.Ma hatalmasat aludt délelőtt a nappaliba a francia ágyon.Pedig ment a tv ment a számítógép.Nem volt cseppet se csend mint a szobájába.

Na és mit csináljak h büfizzen????Szegénynek ritkán sikerűl.Ráadásúl valamiért nem szeret úgy ölbe lenni ja a vállamin van a feje.Nagyon sír tőle.Csak a karomon van el ölbe.Ezt se értem miért van.

2011. okt. 8. 12:40
 9/9 alaszka ***** válasza:
3. vagyok. Szopizás után úgy marad a kezedben ölben, és úgy teszed le? Szerintem akkor tutira a büfi hiánya miatt ébred fel. Muszáj lenne valahogy függőlegesen fogni, egy picit próbáld meg lejjebb fogni, hogy a vállad magasságában legyen a buksija, és picit simizni a hátát. Nálunk is az volt a baj eleinte, hogy elaludt a cicin, és így nem jött büfi, hiába tettem vállra. Próbáld hasra tenni, hátha így kibüfizi, és hátha vissza is alszik. Ez nehéz időszak tudom...nekem állandóan kézben volt, és rajtam aludt...de kitartás...jobb lesz ez.
2011. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!