Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nyújt védelmet a...

Mennyire nyújt védelmet a Rotavírus elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kisbabám, de még nem tudtuk eldönteni, hogy beadassuk vagy ne a védőoltást.Nem az anyagiakon múlik, hanem azon, hogy biztosan jót tennénk vele a babának vagy netán ártanánk neki? Sajnos nem sok mindent tudunk róla.
2011. okt. 7. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mi beadattuk, még egyelőre egyik gyerekem sem kapta el,pedig nagyobbak már. a környezetünkben már sokan estek át hányós-hasmenéses víruson.
2011. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves, nem kapta el a betegséget
2011. okt. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

mi nem adattuk be.

tök jó, hogy van rota ellen oltás de mi van a többi huszon valahány hányós hasmenéses vírussal? mi ezért döntöttünk úgy, hogy nem kapja meg, bár azóta is sokat filózok, hogy jól döntöttünk-e :S

2011. okt. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő felesleges beadni, szinte lebeszélt róla mikor rákérdeztem...
2011. okt. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

ha van és van rá keret, nem kérdés


ezen kívül még beadattam más oltásokat is

2011. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem pénzkérdés volt. Utánaolvastam, és én is azt láttam, kevés, amit nyújtani tud. A gyermekorvostól is kérdeztük, ő sem javasolta. Azt mondta, ha a szülő ragaszkodik hozzá, akkor támogatja őket ebben, és kész.

Négy éves lesz a kisfiam, eddig semmi baj nem volt, pedig bölcsődés volt 16 hónapos korától. Persze sosem biztos, hogy az ovit megússzuk, de akkor mi így döntöttünk, s még nem bántuk meg.

2011. okt. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A családban több kisgyermek is elkapta a rotát, kórházba is kerültek infúzióra. Nem volt kérdéses számunkra, hogy megkapja-e a gyermekünk az oltást. Inkább megspóroltuk az árát máson.
2011. okt. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezen agyaltunk. Sok mindent elolvastam és ugy döntöttünk nem adatjuk be. Mi sem az anyagiak miatt. De ugy gondoltam, hogy egy olyan oltás, amit főmüsoridőben nagyon reklámoznak, az inkább pénzlehúzás. Mert, ha olyan fontos lenne, akkor ingyenes, de legalábbis nem majdnem 40000ft lenne. Mi van azokkal, akik nem engedhetik meg maguknak??? Azoknak a gyereke szenvedjen csak???
2011. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem véd. Túl azon, hogy a ROTA vírusnak is nagyon sok változata van, még több ezer hányós-hasmenéses vírus van, maga az oltás is igen kis hatásfokban működik. És ha hajlamos ezekre a vírusokra, oltás ellenére is igen csúnyán bele tud keveredni. Olvastam olyanról, aki megkapta az oltást és ki is ütötte.

A nagyfiam volt benne, kétszer hányt meg hasmenése volt pár napig, és egy nap magas láz. Sajnos kórházba került, kiszáradt, de az az én hibám volt, mert nem tudtam, hogyan kell kiitatni egy hányós-hasmenéses gyereket. De ő például már hetedszerre van ilyen vírusfertőzésben. Úgyhogy benne genetikai hajlam van erre.

A kicsi ezzel szemben volt ROTÁ-s mert vizsgáltatni kellett, még csak hígabb széklete sem volt. De így esett át a Calicin is, ő például.

2011. okt. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Keresztfiaink egyszerre kapták el a rotát. A nagy 4 éves volt, nem kapott ellene oltást, a kicsi alig múlt 1 éves, kapott oltást. A 4 éves 1 hétig volt kórházban, ebből 2 nap intenzíven, a kicsi 2 napig otthon hányt és hasmenése volt, de ezen kívül semmi komoly, és nem száradt ki.

Ha már ennyivel megússza a fertőzést a gyermekem, azt gondolom, megérte beadatni.

De mindenkinek szíve joga, és pénztárca függvénye, hogy beadatja-e a gyermekének.

2011. okt. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!