Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őrülten drága a rotavírus...

Őrülten drága a rotavírus elleni védőoltás! Ma mondta a védőnőm, hogy 19000 ft és 2 kell belőle. Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 09:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
mi nem adattuk be.
2010. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Valóban annyi.Mi már megvettük az elsőt!Jövő héten kapja meg a drágám.Én mindenképpen be akartam adatni.
2010. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Mi végigasszisztáltuk az egyik barátunk gyerekénél a rotavírust és a kórházi tartózkodást. Én azt mondtam, hogy na ez az, amit nem szeretnék közelebbről megtapasztalni.

Ha van egészségpénztári tagságotok (vagy nagyszülőknek), arra is meg lehet venni, így könnyebb. Egyébként is érdemes egészségpénztárit nyitni, mert mindent lehet róla fizetni a babának, az egyéni befizetések 30%-át max. 100eFt-ot pedig visszaigényelhetsz adóév végén.

2010. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én semmi olyat nem adatok be neki,amit ha véletlenül el is kap,és erre mondjuk nincs húú de nagy esélye,akkor is ki lehet kezelni gyógyszeresen.Ettől rosszabb az oltás az adalékanyagok miatt.
2010. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha úgy veszed, hogy 5 éves koráig elkaphatja, és akkor már simán bölcsi, ovi, akkor nem egész 10 ezerre jön ki évente.

Állítólag nagyon allattomos vírus, rosszabb, mint más hányós-hasmenéses vírus.

De mindenki maga dönti el, hogy beadatja vagy nem, illetve az anyagi háttere :o(

Mi beadatjuk, 2 havi fizuból mi ki tudunk spórolni ennyit.

Én több védőnőtől hallottam, hogy sok olyan "gyerekük" van aki emiatt került kórházba.

2010. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

alattomos... bocs


Még annyi, hogy igen, egy hányós-hasmenést ki lehet kezelni otthon, bár az sem túl "jó" betegség, még egy felnőttnek sem, de ha ez ilyen %-ban jár kórházi bentléttel, akkor én inkább "kidobom azt a pénzt az ablakon".

2010. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi beadattuk, mert tényleg úgy van, ahogy a "reklám" mondja: a babák 95%-a elkapja 5 éves korig. És ha elég súlyosan érinti, akkor bizony kórház, infúzió, stb. Na ezt inkább nem szeretném végigcsinálni, így mi is az egészségpénztári kártyára megvettük, és beadattuk.
2010. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én meg akartam venni, de aztán a védőnőnk és az orvosunk elmagyarázta hogy a rota víruson kívül tavasszal van még legalább 10 fajta vírus ami hányást, hasmenést okoz és könnyebben össze lehet szedni mint a rotát. Ezekkel szintén kórház ha baj van, mi ezért nem adattuk be.
2010. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Persze,hogy azt mondja.A gyógyszerész sem fog lebeszélni a gyógyszervásárlásról,hisz ebből él.

A h1n1-es oltást is minden orvos ellenezte,míg meg nem büntették őket.Ha engem is minden hónapban 100ezrekre büntetnének,én is azt mondanám,hogy adasd be mindenképp.

2010. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

9:45-nek

A rotavírusra nincs gyógyszer, nem lehet azt gyógyszeresen kikezelni. Csak a tüneteket tudod enyhíteni, pótolni a folyadékot, de ha nagyon sokat hány, sokat megy a hasa, akkor csak és kizárólag kórházi infúzió a megoldás.

2010. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!