Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi helyett érdemes rongyira,...

Cumi helyett érdemes rongyira, vagy alvó kendőre szoktatni a kisfiam? Hogy legyen valami biztonságot adó nyugtató kabalája?

Figyelt kérdés

Otthon öleléssel és cicivel nyugtatom, de, a babakocsival az utcán, a boltban, nincs erre lehetőség. És többször is előfordúlt, hogy megébredt a babakocsiban, és keservesen sírt. Kivenni nem mertem, mert fújt a szél. Ilyenkor mit lehet tenni? Ezért gondoltam a rongyira, vagy szundikendőre.

Vagy ez is csak egy szenvedély, amiről meg aztán le kell majd szoktatni?


2011. okt. 8. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen gyerekfüggő. Az én babám az ujját szopta, a cumit nem tűrte. Nagyon sokat olvastam utána, de erről is, arról is le fog szokni, az alvó kendő is ez a kategória, szerintem ne aggódj. Én 3 éves korig cumifüggő voltam, de letettem a karácsonyfa alá, a húgom fia magától hagyta el pár hónaposan. Vannak cumi ellenzők és támogatók, de a síró baba azért nem olvas szakirodalmat... Szerintem nyugodtan megpróbálhatod a cumit, ha csak a leszokás miatt félsz, lehet, hogy nem is kell neki.
2011. okt. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gyerek dönti el :)

Ha nem adsz cumit neki, akkor valószínűleg az ujját fogja megtalálni. De lehet, hogy inkább adnál, mert sokat sír és mégsem kéri (nálunk ez volt).

Cuminak is, ujjszopásnak is van előnye, hátránya. Az ujjszopás mindenesetre kényelmesebb a szülőnek (nem kell éjszaka visszadni, nem felejtődik otthon), de van, aki szerint nehezebb róla majd leszoktatni - ez valszeg szintén babafüggő. A fogai akkor lesznek csálék, ha sokáig, az új fogak megjelenésekor is cumizik, ujjszopizik még.


Rongyi általában abból lesz, amit az ágyában talál - takarócsücsök, fej alá tett pelus... Érdemes ezért olyan rongyit bevezetni, amiből több (legalább 4) ugyanolyan van és könnyen mosható. Nálunk a sima fehér textilpelus nagyon bevált :)

2011. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!